.

.

P2.5 Затворен со висока дефиниција led дисплеј Модул SMD 3 во 1 RGB полна боја led displa одбор 1/32 Скенирање 160x160MM p2.5 led панел

P2.5 Затворен со висока дефиниција led дисплеј Модул SMD 3 во 1 RGB полна боја led displa одбор 1/32 Скенирање 160x160MM p2.5

DEN 1560.00
Количината на стоката
Тековен

Се спротивстави на висока температура и antioxidation и анти-statiic;
5.5 led панел
Модел Бр. Голем агол на гледање,и двете H/V може да се постигне 110 степен;добивање живописни ефект во било која позиција на гледање опсег;
3. Одличен визуелен ефект, подобро гледање ефект за текстуални и графички или видео
2.5
Пиксели Теренот
2. Долго користење на живот, а и MTBF
Модул серија проблем
Забелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате или да ја напуштат
порака до мене. Ви благодариме. Било доведе во секој пиксел може да биде соодветно заменет, која се намали цената на екранот maintaince.5 Затворен со висока дефиниција led дисплеј Модул SMD 3 во 1 RGB полна боја led displa одбор 1/32 Скенирање 160x160 MM p2. Висок контраст размер и добра равномерност, висока униформност,без мозаик
4. Ние ќе ви одговори што е можно поскоро.5 mm
Модул Големина
160*160mm
Пиксел Густина
160000
Пиксели состав
1 R1 G1 B
Модул Резолуција
64*64
Оптимално Гледање На Далечина
2~12m
На Оптимален Агол На Гледање
H : 120° V : 120°
Максимална Power Consumption
450 W/м2
Возење Метод
1/32 Скенирање
Рамка Фреквенција
≥60 Hz
Освежете Го Оценувате
≥180 Hz
Баланс На Белата Боја Светлост(CDm2)
≥120 0 CD/м2
Опкружување При Работа Температура
помеѓу -20°C и 60°C
Оперативен Напон
DC 5 V
Влезниот Сигнал
RF,S-Video,RSBHV,YUV,YC,СОСТАВ
Просечната Не Неуспех
≥1000 часа
Време за Живот-век
>100000 часа
Надвор од Контрола го оценувате
Ве молиме имајте предвид PCB слика можеби и не е сосема иста со вистински производ, бидејќи на производот ажурирање!
Главни Карактеристики
1.

Детални карактеристики

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
ЕМК,CE
Карактеристики:
затворен полна боја предводени од модулот
Висина:
20mm
Број На Модел На:
P2.5
Должина:
160mm
Ширина:
160mm
Бренд Име:
Evercollectvision
Напон:
DC5V
LED Пакет режим:
SMD2121
Модул големина:
160mm x 160mm
густина:
160000pixels/метри
Цевка Чип Боја:
Полна Боја
Осветленоста:
>1200nits
Скенирање на чекање:
1/32 s
Употреба:
Внатрешна
Модул резолуција:
64 * 64 пиксели
is_customized:
Yes

Слични производи