.

.

Целосна Вати 12W 16W J78 J118 LED R7S Хоризонтална Plug светилка 78mm 118mm LED Рефлектори AC 110V 220V За Floodlight Тревник светлина Blub

Целосна Вати 12W 16W J78 J118 LED R7S Хоризонтална Plug светилка 78mm 118mm LED Рефлектори AC 110V 220V За Floodlight Тревник

DEN 223.20
DEN 132.00
Количината на стоката
Тековен


Целосна Вати 12 W 16 W J78 J118 LED R7 S Хоризонтална Plug светилка 78mm 118mm LED Рефлектори AC 110 V 220 V За Floodlight Тревник светлина Blub
Спецификација : Тип : LED Хоризонтална plug светлина Dimmable или Не : Не Dimmable Грло : R7 S LED Type : 2835 SMD Материјал : Алуминиум, пластика Навистина Моќност : 12 W/16 W Должина : 78mm / 118mm светла Боја : Бела / Топло Бела Боја Темп. : (бела) 4000-4500 K ; (Топло бела) 2800-3200 K;(Кул Бело)6000-6500 K. Влезен Напон : AC110 V/220 V животниот век : Повеќе од 50.000 часа
Карактеристики : R7 S LED хоризонтална plug сијалица со бела покривка, карактеристики ниска потрошувачка на енергија. 360 степени зрак агол, R7 S SMD2835 , ултра енергетски ефикасна замена на стандардните светилки. Без жива, без УВ, инфрацрвена или други deleterious зрачење. Направен од алуминиум : потешко текстура, полесна тежина и најдобар топлина дисперзија. Карактеристики до 50.000 часа услуга време дизајн, што е доволно за вашата секојдневна употреба. Пакет : 1 XLED Хоризонтална plug светлина

Детални карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
78mm 110V, 78mm 220V, 118mm 110V, 118mm 220V
Тип На Објект:
LED Светилки
База Тип:
R7S
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Повод:
Градина
Зрак Агол(°):
360°
Просечен Живот (часот):
50000
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
Led Сијалица Тип:
Пченка Сијалица
Обликот:
Бар
Број на LED Чип:
Други
LED Чип Бренд:
Epistar
LED Чип Модел:
2835
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Напон:
110V/220V
Моќ Толеранција:
5%
Бренд Име:
ERANPO
Должина:
78mm,118mm

Слични производи