.

.

Гледајќи Светлина Тела Романтична Розова Стакло Ѕид Светлина Дејл Chihully Стил Murano Стакло Ѕид Светилки за Свадба Декорација

Гледајќи Светлина Тела Романтична Розова Стакло Ѕид Светлина Дејл Chihully Стил Murano Стакло Ѕид Светилки за Свадба Декорација

DEN 24960.00
Количината на стоката
Тековен

Одржувањето е лесно користење на кондензирана воздух за чистење. Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнездена внимателно во пластична пена, дизајнирани за да се осигура безбедноста на стакло.
Превозот
Сите елементи на нашата продавница е бесплатен превозот. Ако ти едноставно не може да одлучи на кој ѕид светлина одговара на вашите потреби, дозволете една од нашите обучени уметност консултанти се развие личен предлог за вас, со користење на бои и димензиите на вашиот дом и/или бизнис. Можете да го прилагодите големина и боја. Инсталацијата е бриз со нашите лесен-за-користење упатство за инсталација и бесплатна телефонска поддршка. Ве молиме овозможи 3-4 недели за испорака, иако повеќето наредби ќе пристигне во 2-3 недели. Сакаме стакло уметност и не можат да чекаат да се слушне од вас!
Топла производи
. Ние сме биле превозот стакло низ целата земја, за многу години и може да се верува со вашата пратка. Ако имате било какви прашања во врска со нашите лустери или сакате да додадете сопствени опции, да ни даде на повик и ние ќе можеме да работиме на сопствена цел преку телефон. Сите наши вработени имаат практично искуство виси овие лустери и ѕидни светилки и се фантастичен ресурси за сугестии и предлози.
Инсталација настава
Чекор 1 : ѕид светлина рамка за инсталација
Чекор 2 : ѕид светлина стакло инсталација
Димензии :
Бидејќи секој стакло матични е индивидуално разнесени, големини се приближни.

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
сертификација:
УЛ,CE
Напон:
220V,110V
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Боја На Каросеријата:
Повеќе
Тело Материјал:
Стакло
Употреба:
празник
Карактеристики:
100% рака разнесени стакло
Осветлување Област:
10-15square метри
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Сенка Тип:
Обоено стакло
Примена:
Трпезарија
Материјал:
Стакло Камен
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Сенка Ветер:
До & Долу
Број На Модел На:
LRW017
Број на извори на светлина:
4
База Тип:
G9
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Техника:
Топла Виткање
Напон:
110-240V
боја:
Како фотографијата е прикажано(може да се прилагоди)
Големина:
Can be customized
OEM/ODM :
Прифатена

Слични производи