.

.

L-МАРК Кабел id Печатач и да се Поврзе PC Електронски Букви Машина ПВЦ Цевка Печатач Жица Означување Машина LK-320P

L-МАРК Кабел id Печатач и да се Поврзе PC Електронски Букви Машина ПВЦ Цевка Печатач Жица Означување Машина LK-320P

DEN 16128.96
DEN 15323.00
Количината на стоката
Тековен

3 мм-8мм максимален број на текст сегменти : 198 Можете да печатите ПВЦ Цевка Големина : 1.5 mm / s Екран : LCD, бела светлото може да се прикаже пет линии на текст Можете да печатите знаци : Кинески, македонски, броеви на Влез : Тастатура доаѓа со Кинески и англиски јазик (64-копче стандардна тастатура) Меморија : околу 100 датотеки Материјал намалување на : Авто половина намалување Напојување : DC 12 V 2 A Животната средина барања : Оперативни : температура од 15 степени-35 степени; температура : 10% -85% RH (не-кондензирање) Складирање : Температура : 15 -35 степени целзиусови степени; температура : 10% -85% (не-кондензирање) Димензии : 265 (L) * 198 (W) * 90mm (H) Тежина : околу 2 KG L-МАРК LK-320 / 320 P Универзална лента и Етикета Ја лентата
Забелешка : ве Молиме запомнете да не контактирате доколку ви треба повеќе други производ Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнеме !! Ви благодариме.
Овој дел да биде поврзан со компјутер, таму не е поврзан со компјутер со став
сила код LK320, поевтини .
spec Печати метод : термички трансфер Поврзан со компјутер : Може да Поврзете КОМПЈУТЕР Резолуција : 300dpi Печати текст висина : 1.

Детални карактеристики

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Хоризонталната
Број На Модел На:
LK-320P
Состојба:
Нови
Број На Производ:
FL0042
Напојување:
dc 12v 2a
Печатење Метод:
термички трансфер
Резолуција:
300dpi
Медиуми Тип:
ПВЦ обвивка, топлина се смалуваат цевки, етикета хартија
Печати текст висина:
1.3 мм-8mm
Достапни налепници Големина:
6mm, 9mm, 12mm
Брзината На Печатење:
12.5 mm / s
Материјал отсечени:
автоматско половина намалување
Печатење карактери:
hinese ликови, англиски, броеви

Слични производи