.

.

Целосен автоматски компјутер лента машина за сечење 105 Лента/ ткаенина/Пластични сунѓерот/појас машина за сечење Точни и високо ефикасни

Целосен автоматски компјутер лента машина за сечење 105 Лента/ ткаенина/Пластични сунѓерот/појас машина за сечење Точни и високо

DEN 90336.00
Количината на стоката
Тековен


ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ
Напон : 220 V
Моќност : 300w
Сечење должина : 1-9999mm
Сечење брзина : 60-100period/мин
Производ Димензија : 400*320*280mm
Нето тежина : 24kg
На машина прифаќа најновите ЦД-а меѓународниот систем, во согласност со различни материјали имаат различни сечење брзина и температура. Автоматски операција од страна на microcomputer систем за контрола,
по seting до програмата може да работи автоматски. Може да се користи за да се ткаат појас, пакување појас, пластични појас и други влакнести плоскости шаблон тип и мрачно тип на производи,материјали по силен, може автоматски печат, без коса.
Машина за сечење е погодна за ткаење појас, патент, ленти, итн материјал, погоден за облека, пакување, електроника, домашен текстил, обувки, ракотворби,апарати за домаќинство и други индустрии.
Сликата покажува :

Детални карактеристики

Бренд Име:
YunlinLi
Тип:
Хоризонталната
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
105
Име на производ:
ткаењето појас машина за сечење
Напон:
220v
моќност:
300W
Сечење Должина:
1-9999mm
сечење брзина:
60-100period/мин
Производ Димензија:
400*320*280mm
Модел:
Модел 105

Слични производи