.

.

100ML Универзална Жолта Боја, мастило, Мастило Рефил кит За HP1000 1010 1050 4500 Печатач 802 818 901 703 факс CISS Кертриџ Печатач Боја на Мастило

100ML Универзална Жолта Боја, мастило, Мастило Рефил кит За HP1000 1010 1050 4500 Печатач 802 818 901 703 факс CISS Кертриџ Печатач

DEN 298.08
Количината на стоката
Тековен


9417523250350522 Препорачува натпревар US $ 14.00 /парче US $ 14.00 /парче US $ 14.00 /парче US $ 14.00 /парче US $ 16.00 /парче
Мастило Информации :
Карактеристики
CISS Системи & Refillable Касети
Мастило рефил со Анти-затнување формулација
Тип на мастило
Боја на мастило
Компатибилен За
Мастило заменливите патрони за уредите За HP 802 816 817 818 727 728 656 851 852 853 854 855 856 857 91 92 93 21 22 100 101 102 Печатач
Мастило за јачина на
100ml
Боја
Жолта
Пакет inlcuded :
1 Шише x 100ml Жолта Боја на мастило
Функција :
1. Висока боја сатурација, со голема верност.
2. Ultrafiltration, не предизвика затнување.
3. Слаба киселина или alkalescent формула, без корозија проблеми.
4. Нема крварење, нема тест, висок квалитет на печатење.
5. Брз сува формула, задоволство на висока брзина на печатење.
6. Вода основната формула, не токсичност, нема никакви хемиски опасности, нема загадување на животната средина.
На pplications :
Канцеларија за печатење, Рекламирање слика производство, Прозорецот Прикажува, Светлина Кутија Рекламирање, Уметнички дела реплицира, Фото Студио Позадина, Метрото Рекламирање Светлина Кутија Излез, Висока-квалитет на Слика Излез и така натаму.

Детални карактеристики

Компатибилен Бренд:
HP
Тип:
мастило рефил кит
мастило:
боја на мастило
Рефил за:
refillable мастило кертриџ и ciss
Предност:
Добра цена и Добар квалитет
детали:
100% нов живописни бои
квалитет:
5 ѕвезди добар квалитет
Употреба:
за канцеларија,дома,на училиште хартија за печатење
Volumn:
100ml/шише
Модел:
За HP1000 1010 1050 4500 Печатач
боја:
Жолта

Слични производи