.

.

100ML 6Colors Универзална Боја Мастило Рефил кит За EPSON R270 290 1390 T50 1400 инк-џет Печатач, CISS Кертриџ Принтер Ink Боја на Мастило

100ML 6Colors Универзална Боја Мастило Рефил кит За EPSON R270 290 1390 T50 1400 инк-џет Печатач, CISS Кертриџ Принтер Ink Боја

DEN 1009.44
Количината на стоката
Тековен


9417523250350522 Препорачува натпревар US $ 14 /парче US $ 14 /парче US $ 14 /парче US $ 14 /парче US $ 16.00 /парче
Мастило Информации :
Карактеристики
CISS Системи & Refillable Касети
Мастило рефил со Анти-затнување формулација
Тип на мастило
Боја на мастило
Компатибилен За
Мастило заменливите патрони за уредите За EPSON R270 R290 R330 1390 1400 1430 T50 T60 Печатач
Мастило за јачина на
100ml/Шише
Боја
Б.К C M Y LC LM
Пакет inlcuded :
1 Шише x 100ml Црна Боја на мастило
1 Шише x 100ml Синозелена Боја на мастило
1 Шише x 100ml Магента Боја на мастило
1 Шише x 100ml Жолта Боја на мастило
1 Шише x 100ml Светлина Синозелена Боја на мастило
1 Шише x 100ml Светлина Магента Боја на мастило
Функција :
1. Висока боја сатурација, со голема верност.
2. Ultrafiltration, не предизвика затнување.
3. Слаба киселина или alkalescent формула, без корозија проблеми.
4. Нема крварење, нема тест, висок квалитет на печатење.
5. Брз сува формула, задоволство на висока брзина на печатење.
6. Вода основната формула, не токсичност, нема никакви хемиски опасности, нема загадување на животната средина.
На pplications :
Канцеларија за печатење, Рекламирање слика производство, Прозорецот Прикажува, Светлина Кутија Рекламирање, Уметнички дела реплицира, Фото Студио Позадина, Метрото Рекламирање Светлина Кутија Излез, Висока-квалитет на Слика Излез и така натаму.

Детални карактеристики

Компатибилен Бренд:
Epson
Тип:
мастило рефил кит
мастило:
боја на мастило
Рефил за:
refillable мастило кертриџ и ciss
Предност:
Добра цена и Добар квалитет
детали:
100% нов живописни бои
квалитет:
5 ѕвезди добар квалитет
Употреба:
за канцеларија,дома,на училиште хартија за печатење
Volumn:
100ml/шише
Модел:
За EPSON R270 290 1390 T50 1400 Печатач
боја:
Б.К/C/M/Y/LC/LM

Слични производи