.

.

Место Заварувач Машинска Лаптоп/ Копчето батеријата Заварување Машина Батеријата Пакет Применливи Лаптоп и Телефон Батеријата Заварување

Место Заварувач Машинска Лаптоп/ Копчето батеријата Заварување Машина Батеријата Пакет Применливи Лаптоп и Телефон Батеријата

DEN 19483.20
Количината на стоката
Тековен

5 КГ
• Големина : L260×W160×H200(mm)
• Применува : Никел плоча чија дебелина помеѓу 0. Таа е идеална опрема за вашиот производство и монтажа клетки
• Контрола коло е користење на SCR празнење пулсот кола и дигитални програма за контрола коло.12 мм и нејзината врска со парче метал
. Исто така, тековната јамка беше формирана во исто време. Овие ќе не боли внатрешната структура на работа парче.
Карактеристики
• Заварување траги се јасни, мала искра, без било каква појава на депресија и протокот на течност.
ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ
6pcs Место Заварувач Машина за Заварување Лаптоп/ Копче за
батеријата Заварување Пакет Применливи Лаптоп и Телефон Батеријата Заварување
Сликата покажува
Бесплатен подарок
Опис :
Овој рачен прецизност место заварувач е работа принцип е двострано двојно-точка крст-проток лемен метод.
Технички параметри
• Влез за напојување : AC напон 220 V±10% 50 Hz±2 Hz
• Номинална моќност : 1 KVA
• Заварување струја : 0-40 A
• Electrode патување : 20mm
• Контрола на владата : Двојно пулсот
• Целата тежина : 6. Феноменот на низок притисок и вода е совршено реши. Кога тоа е работа, две електроди врши притисок што го прави на метал производство на контакт отпор. Тоа може да биде директно и прецизно да се прилагоди на параметрите
• Притисок на лемење pin и растојанието помеѓу две игли може да се прилагоди самостојно
• Тоа може да биде авто-дијагностички одржување. Додека струја која тече од еден electrode на друг, топлински фузија беше формирана помеѓу две електроди.

Детални карактеристики

Димензии:
/
Број На Модел На:
YN-10
Употреба:
Минијатурни батеријата одржување (пулсот) место заварувач
Бренд Име:
YunlinLi
Тежина:
6.5KG
Номинална Должност Циклус:
/
Max. Заварување Дебелина:
/
Номинална Капацитет:
/
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Димензии:
L260XW160XH200 mm
Влезен Напон:
AC НАПОН 220V/±10%
Заварување Тековната:
0-40A
Влез за напојување:
AC напон 220V±10% 50Hz±2Hz
Номинална моќност:
1kva
Electrode патување:
20mm
Контрола на владата:
Двојно пулсот
Број На Производ:
H0268

Слични производи