.

.

2MP VGA/USB Индустрија Дигитален Микроскоп Камера со 100X C-Планината Леќа+56 LED прстен светлина+Метален Држач за Телефон/PCB Поправка

2MP VGA/USB Индустрија Дигитален Микроскоп Камера со 100X C-Планината Леќа+56 LED прстен светлина+Метален Држач за Телефон/PCB

DEN 3743.52
Количината на стоката
Тековен


Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 1/3" CMOS Индустрија Cmos Камера. Тоа може да се Покаже живеат сликата директно на било VGA монитор , Проектор или ТВ. Снабдување VGA,USB ,Две излезни порти Спецификација : Модел : Камера со USB VGA две излез Сензор : 1/3 инчен 2 MP Ефективни Пиксели : 1600 H*1200 V VGA резолуција : 800 X600 60 Hz,1024 X768 60 Hz,1280 X 1024 60 Hz,1366 X768 60 Hz 1440 X900 60 Hz,1600 X1200 60 Hz,1920 X1080 60 Hz Податочни Битови : 8bit пиксели, големина : 2.8 µm*2.8 µm Рамка го оценувате : 15-45 F/S [email protected]*1200, [email protected]*768,45 [email protected]*600 Дефиниција : 800 TV линии Скенирање на владата : во Однапред постепено Shutter Тип : Електронски Shutter Динамички Опсег : 63d B Сигнал-за-noise ratio : 44d B Чувствителност : 1.0 V/лукс-sec (550nm) време на Експозиција : 10µs–60ms,автоматски изложеност баланс на Белата боја : АВТОМАТСКИ Леќа Планината : C/CS Мени функции : Светлината, контрастот, боја сатурација, осветленост, изложеност, автоматски изложеност, вертикална огледало, хоризонтална огледало, Мастило, ладилник, негативни, црно и бело, бројот на крстот линија (4), линија боја на OSD : англиски/Кинески C-ПЛАНИНАТА Леќа : C-планината Леќа Зголемување на Моќта на 0.12 - 2 X (за 8 - 130 X на екранот) Работа на далечина : 100mm видното поле : 2.4 mm-32-милиметри Големина : 115mm(L) * 40mm(ДИА) Тежина : 210g Пакување, вклучувајќи : 1 x 1 x Напојување 1 x C-Планината Леќа 1 x Метал носителот 1 x 56 LED светло

Детални карактеристики

Бренд Име:
Eakins
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
EB025
Drawtube:
Monocular
Карактеристики:
Висока Дефиниција
Материјал:
Метал
Теорија:
видео микроскоп
излез:
VGA/USB

Слични производи