.

.

Висок Квалитет 600M USB Безжичен Wifi Адаптер 5GHZ 2.4 Ghz 600mbps Dual Band Антена Адаптер Wi-fi Мрежа LAN Картичка 802.11 b/f/g/ac

Висок Квалитет 600M USB Безжичен Wifi Адаптер 5GHZ 2.4 Ghz 600mbps Dual Band Антена Адаптер Wi-fi Мрежа LAN Картичка 802.11 b/f/g/ac

DEN 463.68
DEN 385.00
Количината на стоката
Тековен

М-600 V Безжична AC600 M Двојна Бенд Адаптер врз основа на 802.11 ac технологија обезбедува следната генерација Wi Fi брзини. Уредот им овозможува на повеќе HD видео потоци низ и on-line игри. Со брзина до 433 Mbps(5 G)+ 150 Mbps(2.4 G) и двојна бенд технологија, М-600 L ефикасно да се избегне пречки, обезбедување blistering wifi брзини и сигурна работа на мрежата. Карактеристики : во Согласност со IEEE 802.11 b, IEEE 802.11 n, IEEE 802.11 g, IEEE 802.11 ac стандарди Поддршка двојна бенд конекција, податоци го оценувате до 433 Mbps на 5 GHz бенд, 150 Mbps на 2.4 GHz бенд, идеален за интернет сурфање, on-line игри, HD видео стриминг,итн. Компатибилен со Windows XP/WIN7/8/10/LINUX/MAC системи Способни до 128-bit WEP, WPA/WPA2 WPA-PSK/WPA2-PSK енкрипција Поддршка WPS еден клуч за шифрирање Smart АП вклучите функцијата, лесно споделување на мрежни ресурси за Поддршка на Ад-Хок и Инфраструктура работни модови User-friendly setup и без мака конфигурација Chipest : RTL8811 AU Спецификации : Безжичните Стандарди:IEEE 802.11 ac/IEEE 802.11 n /IEEE 802.11 g/IEEE 802.11 b Интерфејс :USB2.0 Податоци го Оценувате : 802.11 ac : до 433 Mbps 802.11 n : до 150 Mbps 802.11 g : 54/48/36/24/18/12/9/6 Mbps за автоматско враќање 802.11 b : 11/5.5/2/1 Mbps авто врати RF Фреквенција 5.150-5.825 GHz;2.4-2.4835 GHz Антена Тип:Undetachable 2d Bi Антена RF Излезна Моќност :RF Излезна Моќност Модулација: 802.11 ac : MU-MIMO 802.11 a : 5 G OFDM 802.11 n : MIMO-OFDM/CCK/DSSS 802.11 g : CCK/DSSS/OFDM 802.11 b : CCK/DSSS Безбедност на Податоци : WEP 64/128-малку, WPA,WPA2,802.1 x,WPS LED Индикатор : Линк Поддржан систем : Windows XP/Win7/8/10/Linux/MAC OS Работна Температура : 0℃до 40℃, 10% ~ 90%RH Температура на Чување : -20℃до 75℃, 5% ~ 95%RH

Детални карактеристики

Брзина На Пренос:
600 Mbps
Тип:
Безжичната
сертификација:
CCC ВАЛУТНА ROHS
Безжичен Протокол:
802.11 a/g,802.11 n,802.11 ac
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Пакет:
No
Интерфејс Тип:
USB2.0
Примена:
Десктоп
Адаптер Приклучок:
USB
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Број На Модел На:
М-600V
Бренд Име:
TEROW
Вид:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
600Mbps
Должина:
2-3cm
Брзина:
600Mbps
Фреквентен Опсег:
2.4~5GHz
Интерфејс Тип:
USB
Поддршка OS:
Windows XP/Vista/7/8/8.1/10
Назад компатибилен со:
802.11 ac производи
Производи Статус:
Акции

Слични производи