.

.

Дигитални Multimeter LCD AC DC Voltmeter Ammeter Ohm Професионални DT832 Ttransistor Тестер Алатки Нови R08 Капка брод

Дигитални Multimeter LCD AC DC Voltmeter Ammeter Ohm Професионални DT832 Ttransistor Тестер Алатки Нови R08 Капка брод

DEN 200.64
Количината на стоката
Тековен

Практична алатка за електричар употреба. Тоа е лесно да се работи, и читања прикажани директно на екранот. Тоа може да се користи за ремонт на сите видови на кола. Тоа е исто така идеална наставата инструмент за студентите. Карактеристики : 3 цифри, 7segment, 0.5"голем LCD Дисплеј Max дисплеј : 1999), Auto поларитетот екранот Мал и компактен дизајн заштита од Преоптоварување на сите движи Земање на 2~3 пати читања по втората Диоди собранието тест / Транзистори P-N делница тест / Транзистори h FE тест Ниско ниво на батеријата напон индикација Спецификации : Модел : DT832 Мерен опсег : Max AC Струја : 10 A Max AC Напон спектар : 1000 V DC Max Напон спектар : 750 V Отпор Мерење : 200 Ohm-2000 K Ohm спектар Сирена : Yes Функција Опсег на Резолуција Точноста 200m V 100u V 2000m V 1m V DC Напон 20 V 10m V ±(0.5%+2) 200 V 100m V 1000 V 1 V ±(0.8%+2) 200 V 100m V 750 V AC Напон на ум 1 V ±(1.2%+10) 200u A 0.1 м-р 2000u A 1u A ±(1%+2) DC Струја 20m A 10u A 200m A 100u A ±(1.2%+2) 10 A 10m A ±(2%+2) 200Ω 0.1 Ω 2000Ω 1Ω Отпор 20 KΩ 10Ω ±(0.8%+2) 200 KΩ 100Ω 2000 KΩ 1000Ω ±(1%+2) Боја : Црна Димензии : Прибл. 123mm x 67mm x 20mm (Dxšxv) Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1 x Дигитален Multimeter (Не е Вклучен Батеријата) 1 x Тест Доведе Сет 1 x Упатство
'
0302

Детални карактеристики

Мерење На Струја Опсег:
како се покаже
Мерење На Отпор Опсег:
како се покаже
Работен Режим:
Други
Мерење Capacitance Опсег:
како се покаже
Мерење Inductance Опсег:
како се покаже
DIY Материјали:
Електрични
Температурата На Работа:
0 - 50 ℃
Број На Модел На:
1A80302
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Бренд Име:
Shanwen
Мерење На Напон Спектар:
како се покаже
Димензии:
123mm x 67mm x 20mm (Dxšxv)

Слични производи