.

.

2in1 Дигитални Voltmeter Ammeter DC 0~100V/100A Двоен Дисплеј Напон Тековната Метар DC 12V 24V Дигитални Метар/Тестер + 100A Шант

2in1 Дигитални Voltmeter Ammeter DC 0~100V/100A Двоен Дисплеј Напон Тековната Метар DC 12V 24V Дигитални Метар/Тестер + 100A

DEN 792.00
Количината на стоката
Тековен

00; кога 100 A, 100. Преоптоварување на капацитетот : 120 A, една минута (кога во рамките на преоптоварување на капацитетот, на екранот се уште може да се покаже, но ве молам не во текот на одредено време.
Пакетот Вклучува :
1 x Дигитален Voltmeter Amm eter ( 2in1 Дигитален Тестер ) 1 x 100 A/75m V Шант
. Многу погоден за следење на батеријата.

Детални карактеристики

Димензии:
48 x 29 x 20mm
DIY Материјали:
Електрични
Точноста Класа:
-/+0.2% + 2 зборовите
Напојување:
DC
Мерен Опсег:
DC 0~100V
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Број На Модел На:
Дигитален Тестер
Температурата На Работа:
-10 ~ +50 Степени Целзиусови Степени
Напојување:
DC 3.8~30V
Мерење На Напон Спектар:
Мерење на Струја опсег:
0~100A

Слични производи