.

.

APG Шпорет на Гас Пожари и Опремени Со Оган Стартер Преносни Свитлива Гасни Горилници

APG Шпорет на Гас Пожари и Опремени Со Оган Стартер Преносни Свитлива Гасни Горилници

DEN 1382.40
DEN 871.00
Количината на стоката
Тековен


APG отворено кампување гас печки и Опремени со оган стартер гасни горилници
Кампување гас печки ' предности : 1,Само 300g, светлина и лесно да се носат. Свитлива заграда, може да се применат за да се садови од различни големини 2,Моќен шпорет,топлинска енергија до 3.55 kw. Широк греење спектар, се загрее брзо и рамномерно 3,Усвојување на најновите вентил модел. Сите бакар вентил може лесно да се прилагоди на пламен големина, повеќе енергија-заштеда на енергија и побезбедни од алуминиум и железо вентили. 4,Усвојување на висока температура resistent од не ' рѓосувачки челик, со цел работен век span>= 800 часа 5,4 правец-доказ метална плоча дел, не го изгаснат лесно и топлина нема да бидат одземени од страна на ветрот 6,Опремени со оган стартер, нема потреба за надворешни оган 7,Пластични школка заштитен вентил, се избегнува turnning топло и црвено по долго време на горење 8, answer : ___________________________ Note : пакување не содржи резервоар за гас . Кампување гас печки 's pecification : 1,Материјал : не' рѓосувачки челик и бакар 2,Продолжи производ големина : 18*8cm 3,Укината производ големина : 12.5*7.5 cm 4,Нето тежина : 300g 5,Пакување : 2mm пластични тешко кутија+боја кутија+картон 6,Користете : кампување, mountaineering, истражување, патување, експедицијата, апарати за домаќинство, риболов 7,Моќ : 146g/h-3.55 kw

Детални карактеристики

Расположливиот:
No
Со Палење на Уредот или Не:
Вклучени
Капацитет:
3-5
Гориво:
Бутан
Структура:
Еден-Парче
Парче Број На Ветрот Deflector:
Не правец на штит
Модел:
ST00005
Употреба Состојба:
Нормално Отворен
Примена На Метод:
упатство
Применливи Леќата Тип:
Солидна Леќата
Бренд Име:
APG
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
моќност:
146 g/h-3.55 kw
1 литар вари време:
3 мин 50 сек
Продолжи производ големина:
18*8cm
Укината производ големина:
12.5*7.5 cm
Нето тежина:
300g
Бруто тежина:
410g
Пакување:
2mm пластични тешко кутија +боја кутија +картон

Слични производи