.

.

за Epson Перо Про 3800 / 3800C / 3850 / 3880 / 3885 / 3890 Воздушна Пумпа

за Epson Перо Про 3800 / 3800C / 3850 / 3880 / 3885 / 3890 Воздушна Пумпа

DEN 9248.64
Количината на стоката
Тековен


Глава За Печатење Се Врати Барања :
Сите наши печатачки глави се highprecision стока и сосема нов, по приемот на стоката,
ве молиме прво потврдете ја печати ја главата модел и спецификациите, на секој проблем, ве молиме контактирајте со нашите продажни
персоналот што е можно поскоро.
за Epson Перо Про 3800 / 3800 C / 3850 / 3880 / 3885 / 3890
Печатач Компатибилност : за Epson Перо Про 3800 / 3800 C / 3850 / 3880 / 3885 / 3890
Пакување Големина : 3.Ако direty,треба да ги промените.Пред инсталирање на глава за печатење,мора да се направи печатач исклучување.проверете кертриџ е мастило е полна или не,ако кертриџ е мастило ниво е премногу ниско,тоа ќе ја оштети главата.57" (80 x 80 x 40mm)
Бруто Тежина : 0.проверете wiper и ограничување е валкано или не.Не контактирајте со мастило кога ќе ја вметнете главата кабел.Ако не,дека можеби направи главата краток circui.
Било каков проблем по печатачки глави се инсталира и користи ќе се неповратни.
Внимание :
1.14 kg
Производство : за Epson
На глава за печатење се бара да биде инсталирана од страна на професионални лица.
кога заврши инсталирањето,може да се наполни автомобилот се движи нежно Со рачка за да го проверите главата инсталирате ок или не.Главата може да има воздух во внатрешноста на млазницата, така што не би било нормално за печатење,
тоа само може да биде нормална по глава на воздухот празнење целосно надвор линија.
Внатрешниот воздух треба да се целосно испразнета, пред тоа може да се користи нормално.

Детални карактеристики

Бренд Име:
YILINUOSI
Број На Модел На:
за Epson Перо Про 3800 / 3800C / 3850 / 3880 / 3885 / 3890 Воздушна Пумпа
боја:
Други,Б.К.
Тип:
Други

Слични производи