.

.

110V, 600W, 95L/H,1PC Висока моќност H180 акрилик пламен полирање на Електрична Мелница / Полирач машина

110V, 600W, 95L/H,1PC Висока моќност H180 акрилик пламен полирање на Електрична Мелница / Полирач машина

DEN 5760.00
Количината на стоката
Тековен


8, се обрне внимание на електролит е алкална, како што случајно загадување ве молиме исплакнете со вода.
3 се фокусира на пламен, од пламен е погоден за прецизност обработка.
2 едноставен суровини, само hydropower, подигање кој се произведува се користи, економски и практични, добра подвижност, мала големина, преносливост, и исто така, може да биде соодветен за областа на работење.
4 водород кислород невкусна не-токсични, согорување производ е вода, нема загадување на околината.
4, додадете вода и промена на вода и за напојување треба да биде затворен пламен пиштол, полека unscrew нут со дестилирана вода се додека не повеќе од "висока скала" не помалку од "ниско скала" позиција, затегнете орев се рестартира.
9, по подигање ако не крварат, притисокот е индикација за 0.1 MPA, моменталниот индикатор назад до нула, да не почне, дека машината не излегуваат во јавноста, како што се разбивам употреба, притисокот се намалува, тековната врати во нормала, машината.
2, тековната беше значително намален, износот на пополнување electrolytic во прав.
ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ
производство
Предности на пламен полирање машина
1 на барање на производство, не складирање, во споредба со полни гас, безбеден и удобен.
6 за чување на резервоар на алкохол, употреба на алкохол не треба да надминува резервоарот устата, ако надвор навремено unscrew резервоарот се прелива исклучување на вишокот алкохол алкохол.
5 oxyhydrogen пламен за јаглерод слободни пламен заварување, работното парче за прицврстување, без јаглерод ронливост феномен.

Детални карактеристики

боја:
220V, 110V
Димензии:
/
Број На Модел На:
H180
Тркала Дијаметар:
/
Бренд Име:
YunlinLi
is_customized:
Yes
Тежина:
/
Номинална Напон:
110V
Тип:
Други
Номинална Влезна Моќност:
600W
Номинална Напон:
110V
Не-Оптоварување Брзина:
/
DIY Материјали:
Електрични

Слични производи