.

.

KADS МИН 12 Кинески Zodiacs животинско помине печат помине уметност образец печат печат сликарство лак за нокти помине

KADS МИН 12 Кинески Zodiacs животинско помине печат помине уметност образец печат печат сликарство лак за нокти помине

DEN 239.52
DEN 120.00
Количината на стоката
Тековен

Карактеристики : 100% нов мало големина : 7*8 см Пакет Содржина : 1pc KADS Помине Уметност Печат Образец Инструкции : плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper. Како да го користите : 1. Се применуваат база на грб или редовни лак на ноктите. 2. Се применуваат на лак за да ја саканата слика во чинија. (Се препорачува : Користете Солидна Боја на лак, така што текстура ќе бидат подебели од други лак) 3. Направи scraper се потпре над 45 степени и scrape прекумерна полски исклучува брзо и силно од внатре кон надвор. 4. Веднаш притиснете го stamper со нежно се тркала за движење за да ги собереш на дизајн. Сликата е префрлен на печат. 5. Печатење на слика на вашите нокти со нежна возен движење. Сликата е префрлен на вашите нокти. 6. Повторете горните чекори за сите на вашите нокти. 7. По печат помине уметност, да се пријавите врвот решението за траен носат.

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Дефиниција
Шаблон Тип:
Печат
Бренд Име:
KADS
Големина:
7CM*8CM
Количина:
1pcs
Број На Модел На:
G00028
Тежина:
20g
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Производ Единица:
компјутери
Опис На Производот:
ве молиме љубезно ве молиме да изберете дизајн број(s) кога цел
Име на производ:
ноктите печатач
Тип:
печати матрицата
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
лак уметност печат:
печат лак
печат полски помине уметност:
печат на ноктите плоча
Помине Уметност Обрасци:
печат за помине уметност

Слични производи