.

.

Allenjoy фотографски позадина огномет автомобил црвениот тепих роденден backdrops професионални винил ткаенина ткаенина photobooth

Allenjoy фотографски позадина огномет автомобил црвениот тепих роденден backdrops професионални винил ткаенина ткаенина photobooth

DEN 666.72
DEN 460.00
Количината на стоката
Тековен

П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас.
Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5. Максимална лесна ширина на 300cm (други продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Полиестер Материјал : Подебели Максимална лесна ширина на 300cm Може да се перат и пеглаат; Било виткање, лесно да се носат Економска цена, Подобар квалитет! Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија; Може да се користи и складира за долго време. П : Како да го прилагодите на позадината? A : Можете да го испратите да ги прилагодите на информации според броеви на сликата тука. За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат. П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе? А : ве Молиме кажете ни големина сакате. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас. П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер? A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен; Може да се користи само за внатрешна фотографија; Повеќе за еднократна употреба.

Детални карактеристики

Големина (мм):
Бренд Име:
Allenjoy
Број На Модел На:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Материјал:
тенка винил
Големина:
customized to any size
кориснички:
текст или дизајн
се применуваат:
фотографија Фото студио,забава, прослава
Материјал:
Тенка винил и Полиестер
Макс. ширина:
300cm(10ft)
Може да се мијат:
Полиестер само
Функција:
Намалување на браздата од пеглање
Производство начин:
И Термички трансфер печатење
Употреба:
Различни големини за различни употреба.
Контактирајте со нас:
Пони#globalego.cn

Слични производи