.

.

Сопствени 3D Кат Мурали самолепливи Позадина Водопад 3D ПВЦ Подни Налепница Печатење Водоотпорен Позадина Mural Декорации

Сопствени 3D Кат Мурали самолепливи Позадина Водопад 3D ПВЦ Подни Налепница Печатење Водоотпорен Позадина Mural Декорации

DEN 1414.56
DEN 721.00
Количината на стоката
Тековен

И кора исклучите се преклопуваат делови Пример :
Слика илустрира : Чистење на теренот и бидете сигурни дека тоа е мазна и рамна. Во ред, кој може да го добиете она што го сакате. Излупете исклучување на дното хартија налепница на првата табла. (Не е за 1cm се преклопуваат дел. Ве молиме додадете екстра 0. Користете scraper да се направи позадина станот. И на средината на преклопување дел, користете владетел и нож за да се намали вишокот дел и излупете ги исклучи. Дел 1 треба да бидат опфатени со дел 2. Таа не можеше да се стави рамо до рамо.
Предмет Бр. Ви благодариме !
Ако ви треба 5 квадратни метри mural позадина, ве молиме изберете број " 5 " тука.5 метри, должината е 3 метри.
Количина 1 : 1 квадратен метар=140cm(L) x 70cm(W) (4'7" x 2'4") ft Количество 2 : 2 квадратен метар=200cm(L) x 100cm(W) (6'7" x 3'3") ft Количество 3 : 3 квадратен метар=208cm(L) x 146cm(W) (6'10" x 4'9") ft Количина 4 : 4 квадратен метар=200cm(L) x 200cm(W) (6'7" x 6'7") ft Количество 5 : 5 квадратен метар=250cm(L) x 200cm(W) (8'2" x 6'7") ft Количество 6 : 6 квадратен метар=300cm(L) x 200cm(W) (9'10" x 6'7") ft Количество 7 : 7 квадратен метар=300cm(L) x 250cm(W) (9'10" x 8'2") ft Количество 8 : 8 квадратен метар=400cm(L) x 200cm(W) (13'1" x 6'7") ft Количество 9 : 9 квадратен метар=350cm(L) x 260cm(W) (11'6" x 8'6") ft Количество 10 : 10 квадратен метар=360cm(L) x 280cm(W) (11'10" x 9'2") ft Количество 12 : 12 квадратен метар=400cm(L) x 300cm(W) (13'1" x 9'10") ft Количество 16 : 16 квадратен метар=500cm(L) x 320cm(W) (16'5" x 10'6") ft
Производ Материјал : ПВЦ самолепливи Мат Површина / Вода - доказ
Крои Метод : Таму е околу 1-2 сантиметар преклопуваат дел. Ве молиме да се разгледа и, пред купување, ви Благодариме !
Постои лепило на грбот на mural позадина, Ќе needn не купите некој лепак или паста.

Детални карактеристики

Димензии:
1 M2
Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,самолепливи,животната Средина Пријателски
Винил Тапет Тип:
Хартија Назад Винил Позадини
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
jiadou
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Стил:
Модерна
Број На Модел На:
MU1122
Површински Третман:
Exfoliator
Тип:
Винил Позадини
Шема:
Водопадот

Слични производи