.

.

DC12V-48V Безжичниот Далечински Управувач Switch Долги Приемник & Предавател за Светилки Сијалица Моторни Далечински ВКЛУЧЕНО ИСКЛУЧЕНО 315/433MHZ

DC12V-48V Безжичниот Далечински Управувач Switch Долги Приемник & Предавател за Светилки Сијалица Моторни Далечински ВКЛУЧЕНО

DEN 1182.24
DEN 1064.00
Количината на стоката
Тековен


Кодирај : учење кодот
Максимално оптоварување : ≤ 40 A
2.Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичен далечински контролер.) 2)Бутване-сечење надвор капа не е окупирана, скокач не поврзувајте било. Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер да се емитуваат сигнал, менувачот два пати и се исклучува . Delete remote control метод : задржете го учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани.Примачот
Канал : 1 CH
Излезна Струја : 30 A
Примачот на Осетливост : -100d Bm
Работна температура : -20 "C - +60" C
Работа на пат : бутване, self-locking, интер-кодот
PCB Големини : 70*51*21mm
Излез работи начин : 1)Авто-заклучување : Поврзете на скокач на Т.
DC12 V-48 V Безжичниот Далечински Управувач Switch Долги Приемник & Предавател за Светилки Сијалица Моторни Далечински ВКЛУЧЕНО ИСКЛУЧЕНО 315/433 MHZ
Пакување листа :
2 x Приемник(со капак)
1 x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
Спецификација :
1.Предавателот
Оперативен Напон : DC12 V-48 V
Оперативен Фреквенција : 315 MHz/433 MHZ (Default 315 MHz)
Фреквенција Растојание : 20-1000m
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ).Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно. Кога индикаторот менувачот, ние внесете учење држава.Притиснете и задржете за учење копчето за три секунди.) 3)Интер-lock- Поврзете го скокач на L (Притиснете едно префрлете се на товар , притиснете друг switch е да се исклучите товарот .

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Карактеристики:
DC12V-48V 30A
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
SKU7862
Далечински Растојание:
20-1000m
Материјал:
Пластични
Канал:
1
Max. Тековната:
40A
Фреквенција:
315MHz 433MHz
Работна температура:
-20'C - +60'C
Тип На Објект:
interruptor
Батеријата:
No
PCB Големини:
70*51*21mm
Употреба:
Универзална
работни начин:
Бутване авто-заклучување и интер-lock(Прилагодливи од страна на шапка скокач)

Слични производи