.

.

SYB-25 Прирачник за водовод притисок тест пумпа 25 кг Прирачник притисок тест пумпа

SYB-25 Прирачник за водовод притисок тест пумпа 25 кг Прирачник притисок тест пумпа

DEN 487.20
DEN 463.00
Количината на стоката
Тековен


SYB-25 Прирачник за водовод притисок тест пумпа 25 кг Прирачник притисок тест пумпа
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Спецификација :
Име : 25kg прирачник притисок тест пумпа
Модел : SYB-25
Максимален опсег : 25 KG
Ефективен притисок : 10-18 KG
Возење режим : Упатство
Производ големина : 30*18*13 cm
Пакет големина : 31*19*11 CM
Тежина : 2.1 KG
Инструкции :
Водата штекер црево е поврзан со вода цевковод за да се тестираат (Забелешка : connection печат);
Измереното цевка полни со вода, а воздухот е наполнета, исклучете го прекинувачот;
Резервоарот со вода се полни со вода, и потоа плочата род под навалите, започнете притисок;
Кога читање на мерач на притисок се зголемува до потребниот притисок, притисокот може да бидат запрени.
По притисок е запрен, ако притисок мерач покажува притисок не испуштајте го, тоа може да се покаже дека гасоводот притисок ефикасност е добра; напротив, тоа е се покажа дека тестот цевковод запечатување перформанси не е добро, не е течење предизвикани од пад на притисок.

Детални карактеристики

Бренд Име:
ZJMZYM
Dial Дијаметар:
2 - 3.9 Инчи
Број На Модел На:
SYB-25
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерен Опсег:
49 PSI & Под
Број На Производ:
FC618
Име на производ:
25kg Прирачник притисок тест пумпа
Максимален Домет:
25kg
Модел:
SYB-25
Ефективен притисок:
10-18KG
Вози режим:
упатство
Производ големина:
30*18*13 cm
Пакет Големина:
31*19*11CM
Тежина:
2.1KG

Слични производи