.

.

Перница влечење гумени вратот и јаката на грлото на spondylosis масажа водат терапија neckband нега

Перница влечење гумени вратот и јаката на грлото на spondylosis масажа водат терапија neckband нега

DEN 6844.80
Количината на стоката
Тековен


Детали за производот
Перница грлото на влечење гумени вратот и јаката на грлото на spondylosis масажа водат терапија neckband нега
ова е прилагодлив тип
Грлото на влечење е основно средство за третман за да се ублажат симптомите на грлото на болеста. Бидејќи ефективната влечење може да се ублажат нерви, крвни садови, компресија на ' рбетниот мозок, и брзо ублажување на симптомите од грлото на spondylosis. Конкретно, грлото на влечење главно ублажување на вратот мускулни спазми, ублажување на болка, зголемување на диск простор и интервертебралните foramen, се фаворизираат издаденост на јадрото pulposus и annulus ткиво намалување, за ублажување и олеснување на нервен корен компресија и иритација, промовирање на нервен корен едем апсорпција, со кревање на 'рбетен артерија компресија, се промовира циркулацијата на крвта, тоа е придонесуваат за зголемувањето на бројот на локалните метеж и оток преставам, недоволна заеднички капсула adhesions, подобрување и враќање на кука' рбетен зглобовите, прилагодување на еден аспект на зглоб дислокација и spondylolisthesis, прилагодување и враќање на надворешната рамнотежа е оштетена цервикален 'рбет, враќање на нормалната функција на цервикален' рбет.

Детални карактеристики

Материјал:
Композитен Материјал
Ефект:
Коска Нега
Број На Модел На:
43522
Бренд Име:
KALANLIN
Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Тип На Објект:
Протези & Поддржува

Слични производи