.

.

5l/min 60W DC автоматско притисок switch тип со on/off копче и DC Џек 12v автомобил пумпа за вода

5l/min 60W DC автоматско притисок switch тип со on/off копче и DC Џек 12v автомобил пумпа за вода

DEN 2159.52
Количината на стоката
Тековен

Повратни информации : Вашето Задоволство и Позитивни Повратни информации е Многу Важна за Нас. 165 x 95 60mm x (L*W*H)
СЛОБОДНИ SHIPPING"0142 YA-12-60","0142 YB-12-60","0142 YC-12-60","0142 YD-12-60","0142 HA-12-60","0142 HB-12-60","0142 HC-12-60","0142 HD-12-60","0142 YA-24-60","0142 YB-24-60","0142 YD-24-60","0142 HA-24-60","0142 HB-24-60","0142 HD-24-60"КУПУВАЊЕ ЛИНК
DC 12 V
24 V DC
Минијатурни Дијафрагмата Ракување Мерки на претпазливост не користите температура надминува 80 целзиусови степени висока температура на водата или валкана вода. Долгорочно треба или да се исклучите од напојување кога пумпа моторни прекината. 60 претставува моќ е 60 W , други, како што се 70 W, 80 W,100 W, исто така, претставува моќ. Овој Модел Технички Податоци, како што Следува Модел : 0142 YB-12-60 KC Напон : 12 V Моќност : 60 W Заеднички Тип : Б Работен Притисок : 0. Враќање Вентил Тип Карактеристики : Кога водата штекер дел блок (како што се blowhole големина е премногу мал) или целиот систем блок, моторот нема да престане да работи, се врати вентил ќе се отвори, и вода ќе циклус во пумпата.5 Mpa Оценет Притисок(Макс. Y е со притисок прекинувач (интелигентна), H е без притисок прекинувач (враќање вентил тип). Мотори може да поздравниот малку вода (сува по употреба), а не директно во предниот дел на моторни пумпа спреј, не-моторна пумпа во вода. Ако Имате Било какви прашања во Врска со Нашиот Производ Или Услуга, ве молиме Испратете Порака До НАС. Кога сте поврзани на вода и други притисок снабдување со вода, може правилно да плус црево е должината, но вода притисок не поголема од 0. Ве Молиме Изберете Превозот Ќе Се Сакате. (2) e-EMS е За Тајван,Хонг Конг,Русија,Австралија,Јапонија,Soth Кореја,Сингапур,Обединетото Кралство,Канада,Франција,Украина,Белорусија,Шпанија,Холандија,Бразил и сад( U. Секоја Земја Има Различни Тарифи Политика, За Жал Ние Не Сме Одговорни За Клиентите Царинење. Се препорачува штекер внатре дијаметар од не помалку од 5.8 Mpa Проток (МАКС) : 5 L/min Вшмукување Глава : 1.7 Kg Материјал : Пластични Боја : Црна Димензии : Прибл. 0142 и 3210 се мотор тип 2. (4) Ако Изберете EMS/DHL/Федекс/UPS/ТНТ Превозот, Тоа Трае Околу 5-8 Работни Дена Да Пристигнат.

Детални карактеристики

Напон:
12V
Употреба:
Вода
Бренд Име:
grimmsky
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Број На Модел На:
0142YB-12-60KC
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
Електрична Енергија/Батерија/Соларна Енергија
Примена:
автомобил перење,sprayer,чистење,транспорт на вода или на други
Подигнете ја главата:
50M
Вшмукување глава:
1.5 м
Опсег:
7m
Максимален проток:
5L/min.
Напон:
DC12V
моќност:
60W
Работен Притисок:
0.5 Mpa
Вентил За Притисок(Макс.):
0.8 MPa
Материјал:
Пластични
Моторни Животен Век:
3-5years

Слични производи