.

.

(МОДЕЛ SPV70/35-D216/3000) JINTOP СОЛАРНА ПУМПА Проток 70T/H Max главата 3kw Соларни Потопна Пумпа со Нов дизајн MPPT Контролер

(МОДЕЛ SPV70/35-D216/3000) JINTOP СОЛАРНА ПУМПА Проток 70T/H Max главата 3kw Соларни Потопна Пумпа со Нов дизајн MPPT Контролер

DEN 57552.00
DEN 51797.00
Количината на стоката
Тековен

Изработени од нерѓосувачки челик, не-сензор оклопна моторот, моторни ефикасност над 90%. Секој систем се состои од пумпа, контролер и нивото на водата сензори (еден во добро, една за резервоарот за вода). Обновливите енергетски проекти
Технологија Параметар
Фабриката Се Покаже
Пакет Шоу
Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања во врска со пакетот. Пумпата вклучуваат во Текот-напон заштита / Под-напон за заштита на / во Текот тековната заштита / Над-оптоварување заштита / Молња заштита, заштита против сува-работи 7. Напредни контролер со MPPT технологија за максимална соларна енергија 5. Се спречи честа подигнување на ниско соларна енергија, контролорот продолжување на моторни живот 6. Тоа е најдобар квалитет подводни пумпи во својата класа. Пумпата тело, штекер и моторни тело се направени од не ' рѓосувачки челик. Постојан магнет, brushless DC мотор за долг живот 3.
МОДЕЛ SPV70/35-D216/3000
Ве молиме имајте во предвид : 1. Тоа е погоден во оддалечените области за наводнување и за пиење вода со користење на слободен сончевата енергија. Додатоци се Вклучени : MPPT контролер, Нивото на Водата Сензори, Кабелска Конекција Цевка. Добиток и наводнување 6. Цената не вклучува соларни PV панели, и може да се купи одделно.Автоматско рестартирање кога водата се враќа на добро или кога моторот температура се враќа на безбедноста спектар на Апликации 1. Снабдување со вода за bivouac или кампување автомобил 9.
Инсталација Настава
Како да се избере вистинскиот пумпа, Со цел да се препорача соодветна соларни потопна пумпа, ве молиме да ни обезбеди подолу за информации како што се покажа на сликата : 1.

Детални карактеристики

Напон:
216v
моќност:
Електричен
Бренд Име:
JINTOP
Употреба:
Вода
Број На Модел На:
SPV70/35-D216/3000
Примена:
Канализација
Структура:
Потопна Пумпа За Отпадни Води
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Гориво:
Електричен

Слични производи