.

.

JMT РК Летало Quadrocopter 4-оската Авиони Комплет F330 MultiCopter Рамка QQ Супер Контрола на Летање Нема Предавателот Не Батеријата

JMT РК Летало Quadrocopter 4-оската Авиони Комплет F330 MultiCopter Рамка QQ Супер Контрола на Летање Нема Предавателот Не Батеријата

DEN 2930.88
DEN 2697.00
Количината на стоката
Тековен


РК Летало Quadrocopter 4-оската Авиони Комплет F330 Multi Copter Рамка QQ Супер
Контрола На Летање Нема Предавателот Не Батеријата
Пакување, вклучувајќи :
1 X F330 Multi Copter Рамка воздухопловни конструкции Пламен Тркала комплет 4 X A2212 1400 KV Brushless Outrunner Моторни 4 X30 A Brushless ESC
2 X 8" X 4.
Почитувани Клиенти ,
Ви благодариме за изборот на нашите производи ,ако сте платиле предмети пониски 5може да h aven не следење на информации на интернет кога предмети лево Кина .1 Спецификација Излез : Континуирано 25 A, Пукна 40 A до 10 Секунди.4 Максимална Брзина : 210,000 вртежи во минута за 2 Столбови BLM, 70,000 вртежи во минута за 6 столбови BLM, 35,000 вртежи во минута за 12 столбови BLM.3 БЕК : 3А 1.
Да драги руски клиенти , Поради SPSR проблеми ,дека бродот метод не може да брод на било со батерија парцела , Сметаат за таа причина , Ние ви препорачуваме да изберете RETS-експрес, или ние промена на овој брод метод за вас, ве молиме контактирајте со нас однапред, ако имате било какви барања ,ви Благодарам.5 " 845+845 R Сечилото Пропелер
1 X QQ Супер Контрола на Летање
1x FMT 500 Хеликоптер опрема за слетување
12x 3.5 милиметарски Куршум Конектор ( банана приклучок )
1x Кука & Јамка Лента за Прицврстување на
1x Т Plug Машки Конектор Силикони Жица Со 11.5 CM 14awg
QQ СУПЕР Мулти-роторот Контрола на Летање Изградена-во 3-axis Gyroscope
Пакетот вклучува :
1x QQ супер мулти-роторот лет контролер
1x Кинески Упатство
1x English Упатство
F330 Multi Copter Рамка воздухопловни конструкции Пламен Тркала за полнење
30 A Brushless ESC 1 1.

Детални карактеристики

Тип:
Авион
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Полнење Напон:
N
Контролор На Владата:
MODE2,MODE1
Состојба на Собранието:
Unassembled Комплет
Далечински Растојание:
N
Возраст Опсег:
> 14 години
Материјал:
Пластични
Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
РК Летало Quadrocopter
Бренд Име:
jmt
Приклучоци Тип:
N
Далечинска Контрола:
No
Димензии:
N
Време На Полнење:
N
Акција Време:
N
Бар-кодот:
No
Предупредување:
не за бебе
Контролор На Батеријата:
N
Гаранција:
1 месец
Контрола На Канали:
4 Канали
Пакетот Вклучува:
како Слика
SKU:
F02471-Јас

Слични производи