.

.

EBOYU(TM) HC629 Мини Свитлива Летало РК Selfie Летало со Wifi FPV HD Камера Височина Задржете & Обезглавени Режим на РК Quadcopter Летало

EBOYU(TM) HC629 Мини Свитлива Летало РК Selfie Летало со Wifi FPV HD Камера Височина Задржете & Обезглавени Режим на РК Quadcopter

DEN 2235.84
DEN 1968.00
Количината на стоката
Тековен


На G-сензор на владата им овозможува на малите quadcopter за автоматски да го следат начинот на кој се движи вашиот паметен телефон.
На воздушна фотографија убавина режим да може да се направи вашите фотографии и видеа повеќе убави и неверојатни!
Со атрактивни обезглавени модел, целосно решавање на пилот загуба-на-ориентација проблем.4 G виткање далечинска контрола на авиони
Производ Големина : 31 X34 X5 CM
Боја кутија големина : 30.
Wifi реално време пренос FPV систем кој може да се фати фотографии и да снимате видеа за вашиот одлична меморија.1 CM
Пакување : кутија боја
Лет време : 7 до 8 минути
Далечински растојание : 80 метри
Време на полнење : 100 минути
Батеријата параметри : 3.3 MP камера)
1 x Предавателот
1 x3. Ви благодариме !
Спецификации :
Иновативни selfie летало, 480 P камера ви овозможува да добиете голема selfies без никаков напор.7 V 680 m Ah
Далечински управувач батерија : 4 XAAA (не се вклучени)
Пакети :
1 x HC629 Quadcopter (вграден 0.
Вграден-во барометар со надморска височина се одржи функцијата обезбедува стабилен лет.
3 D флипс со неверојатни агилност обезбедува трик антенски шоу.7 V 680m Ah Li-Po Батерија
1 x со заштитен полнење преку USB-Кабел
4 x Пропелери Ножеви
1 x шрафцигер,
1 xa мобилен телефон клип
.
EBOYU(TM) HC629 Мини Свитлива Летало РК Selfie Летало со Wifi FPV HD Камера Височина Задржете & Обезглавени Режим на РК Quadcopter Летало
Со Предавател;
BNF Модел : без предавател ( Ова летало може да се контролира преку телефон);
Ве молиме изберете вистинскиот модел.

Детални карактеристики

боја:
BNF Не Предавателот, Со Предавателот
Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечински Управувач,Модел
Воздушна Фотографија:
No
Возраст Опсег:
8-11 Години,> 14 години,> 8 години,12-15 Години,Grownups
Време На Полнење:
100 мин
Далечински Растојание:
80-100
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Предупредување:
Не се погодни за под 8 години
Пакетот Вклучува:
USB Кабел,Полнач,Оригинална Кутија,Камера,Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер
Моторни:
Четка Мотор
Материјал:
Пластика,Гума,Метал
Број На Модел На:
HC629
Бренд Име:
SH
Приклучоци Тип:
USB
Контролор На Батеријата:
4*ААА
Полнење Напон:
3.7 V 680mAh
Контрола На Канали:
4 Канали
Димензии:
34*31*5cm
Контролор На Владата:
MODE2
Извор На Енергија:
Електричен
Далечинска Контрола:
Yes
Гаранција:
Фабриката Гаранција
Акција Време:
7-8 мин

Слични производи