.

.

SYMA X5UW РК Quadcopters беспилотни Летала WiFi FPV Контрола HD КАМЕРИ 2.4 G 4CH 6-Оската-Жиро РК Quadcopter Воздухот Прес Висина Задржете Хеликоптер Играчки

SYMA X5UW РК Quadcopters беспилотни Летала WiFi FPV Контрола HD КАМЕРИ 2.4 G 4CH 6-Оската-Жиро РК Quadcopter Воздухот Прес Висина

DEN 4795.20
DEN 4076.00
Количината на стоката
Тековен

Како можам да ја преземете стан? А : http : //www.4 Ghz
Предмет : X5 UW, со wi-fi камера, FPV во реално време, 1 MP(слика), 720p (видео). Ако имате посебни барање, ве Молиме Оставете порака до мене,ви Благодарам многу. Име на производ е РК ИГРАЧКИ . Пред употреба, прочитајте ги внимателно инструкциите. Едно-копче за полетување, слетување, имајќи надморска височина, FPV реално време воздушна фотографија и пренос, летање по патот, обезглавени режим, внатрешна и надворешна.Ние ви препорачуваме да се контролира во рок од 10 miters радиус Отворена области
П : 5.
Бидејќи вредноста на овој производ е на високо ниво, За купувањето на тарифата за намалување на, јас ги пополните декларираната вредност, ќе се намали од $25, и поголема вредност, ќе се прогласи за половина цена. Ве молиме игра заедно е секогаш родител или старател ако детето или почетник е да се користи.when јас го користам ¡°SYMA ОДИ¡± СТАН , нешто Што ние треба да имајте на ум? A : се Работи на лет патека режим, бидете сигурни дека вашиот имаат голем отворен простор,не е премногу блиску до луѓето,зградите,или електрични водови. Колку опсег треба да се контролира кога го поврзете wifi? О : Според wifi јачина на сигналот проблем.How може ли да го користам Лет План? A : Само да се отвори"SYMA ОДИ" СТАН
Q : 3. Колку години е погоден за децата да се користи? О : Ова RC модел, општата наместо играчка, не се погодни за деца под 14-годишна возраст.
Пакет :
1x Syma X5 UW quadcopter летало
1x Далечинска Контрола
4x Главната Сечилото
4x Заштитна Опрема
1x Шрафцигер
1x Мемориска Картичка
1x Читач на картички
1x USB Полнач
1x Мобилен Телефон Задржување на Клипот
1x 3.

Детални карактеристики

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Бренд Име:
Syma
сертификација:
UL
Материјал:
Пластични,Метални
Контрола На Канали:
4 Канали
Гаранција:
60 дена
Димензии:
32.00 x 32.00 x 7.00 cm / 12.6 x 12.6 x 2.76 инчи
Возраст Опсег:
> 8 години,> 14 години
Далечински Растојание:
80~100m
Пакетот Вклучува:
Оперативни Инструкции,Батериите,USB Кабел,Далечински Контролер,Оригинална Кутија,Камера
Контролор На Батеријата:
4 x 1.5 V AA батерија(не се вклучени)
Извор На Енергија:
Електричен
UL:
Тип
Далечинска Контрола:
Yes
Време На Полнење:
7mins
Акција Време:
60mins
Број На Модел На:
SYMA X5UW WiFi FPV Контрола Летало
Моторни:
Четка Мотор
Предупредување:
Никој
Бар-кодот:
No
Полнење Напон:
3.7 V
Тип Број:
Syma X5UW
Контролор На Владата:
MODE2
Приклучоци Тип:
USB
Карактеристики:
Модел
Тип:
Хеликоптер
Воздушна Фотографија:
No

Слични производи