.

.

1PCS GY-273 HMC5883L Модул Тројна Оска Компас Magnetometer Сензор

1PCS GY-273 HMC5883L Модул Тројна Оска Компас Magnetometer Сензор

DEN 134.40
Количината на стоката
Тековен


1 PCS GY-273 HMC5883 L Модул Тројна Оска Компас Magnetometer Сензор

Детални карактеристики

Бренд Име:
ARTOU
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Магнетен Сензор
Материјал:
Мешавина
Број На Модел На:
GY-273
is_customized:
Yes

Слични производи