.

.

Мини бар-код Скенер Модул Мотор 1D CCD бар-код Скенер со USB/RS232

Мини бар-код Скенер Модул Мотор 1D CCD бар-код Скенер со USB/RS232

DEN 2016.00
DEN 1814.00
Количината на стоката
Тековен

9 mm Тежина (освен кабел) 9g Индикатор ѕвончето и LED светло Max.Тековната 80ma Работат на струјата 74ma Стенд-од Сегашните 24ma Спиење Тековната Додаток Листа на Податоци линија USB податочен линија RS232 податоци линија Еколошки Параметар Температура на Чување -40°C ~ 60°C Работна Температура Од 0°C ~ 50°C Релативна Влажност 0 ~ 95% Сертификати CE,Ro HS,EMC,LVD,ISO9001 : 2008,ISO14001 : 2004
.Моќ 400mw Работен Напон DC5 V Current Max.
Оптички Извор 620nm црвена Видлива светлина диоди Слики CCD Сензор за Резолуција на Односот 2500 пиксели Резолуција на Сликата ≥ 5mil Минимална Разлика ≥ 30% бар-код Видови Code128, EAN-13, EAN-8, Code39,UPC-А, UPC-E, Codabar,
Преклопувачки 2 од 5,ISBN, Кодекс 93, UCC/EAN-128, GS1 Databar итн. Новиот модел има поостри скенирање перформанси и поддржува стандардот сериски, USB интерфејс, и USB виртуелна COM порта.
Тоа може да биде лесно да се интегрира без менување на постоечката хардверска платформа во повеќето случаи. Декодирање Брзина 280times/s бар-код Чувствителност Навалите ±55° Ротирате ±25° Девијации ±75° Податоци Интерфејс Порта FPC рамен кабел, поделба на далечина : 12*0.
Мини бар-код Скенер Модул Мотор 1 D CCD бар-код Скенер со USB/RS232
R20 е првата генерација на минијатурни CCD скенирање мотор направени од страна на Yumite со истиот компактна форма фактор и надгради 32-битни микропроцесори. Кој една од најмалите стапалки достапни и две дупки за монтажа задржани, R20 е дизајниран за напор интеграција во повеќето податоци снимајте апликации.5 mm Механички и Електрични Перформанси Големина(Должина x Ширина x Висина) 33.

Детални карактеристики

боја:
RS232, USB
Скенирање Широчината:
A4
Бренд Име:
ZYXRZYL
Скенирање Тип На Елемент:
ccd
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Бар-Код Скенер
Оптичка Резолуција:
1200*1200
Број На Модел На:
R20
Брзина На Скенирање:
300
Скенирање Тип На Елемент:
ccd
Интерфејс Тип:
USB, RS232
Оптичка Резолуција:
2500
Брзина На Скенирање:
300 скенира/sec
Број На Модел На:
Z21
Оптички Извор:
620nm црвена Видлива светлина диоди
Резолуција на односот на:
2500 пиксели
индикатор:
ѕвончето и led светло
Max.Моќност:
400mw
Работен напон:
DC5V

Слични производи