.

.

ELEGEEK 5pcs 5W 18V Поликристални Соларни ќелии Панел ПЕТ Мини Соларен Панел за Полнење за 12V Батерија DIY Сончевиот Систем

ELEGEEK 5pcs 5W 18V Поликристални Соларни ќелии Панел ПЕТ Мини Соларен Панел за Полнење за 12V Батерија DIY Сончевиот Систем

DEN 2004.48
Количината на стоката
Тековен


Карактеристики : -Висока Ефикасност Минијатурни Соларни ќелии, лесно може да се организира за поголемо оптоварување апликации вклучувајќи повисок напон и струја се товари. -Минијатурни компактна големина, со цврсти атрактивни обвивка. Со овие соларни ќелии панели на власт удобен апаратот со слободни зелена енергија од сонцето. Технички Датум : - Материјал : Поликристални силициум - Работа напон : 18 V - Open-коло напон : 19.8 V - Работат на струјата : 0 ~ 0.27 Макс - Моќ : 5 W - Ефикасност : 15~17% - Димензија : 210*165*2mm - Тежина : 0.165 kg Пакети вклучуваат : 5 * соларен панел Забелешка : 1. Нормално ние ги користиме стандардната црна боја база одбор, а бојата може да биде мала различни, бидејќи на различни производство на серија. 2. За да се постигне одреден параметар, аранжман на соларни ќелии силикон обланди може да биде со мала разлика, но спецификација е иста како што е опишано. 3. На соларни ќелии панел ќе бидат покриени од страна на ЈП филм, некои може да меур со воздух под филм, тоа нема да влијае на перформансите, можете да го отстраните филм, исто како и во филмот на мобилен телефон панел. 4. Бојата на силициум соларни ќелии е сина или црна. 5. Како соларен панел, на сончева светлина, сила ќе влијае на перформансите на соларни ќелии, ве молиме користете го во добра сончева светлина.

Детални карактеристики

Број на Панели:
1
Тип:
Соларни Ќелии
Број На Модел На:
SW5518
Количка За Соларен Панел:
No
Флексибилни Соларни Панел:
No
Материјал:
Поликристални Силикон
Големина:
210*165*2mm
Номиналниот Капацитет:
270mAh
is_customized:
Yes
Број на Клетки:
Сончевиот
Бренд Име:
ELEGEEK
Max. Моќност:
5.5 w
Производство Занает:
Домашно МИЛЕНИЧЕ + ЕВА Ламинат

Слични производи