.

.

20Pcs Од Врата Летаат Стапици за Aphids, Габа Gnats, Лист Рудари, Бела Муви и Грешки Dual-двострано Леплива Одбор 10*25CM нетоксични

20Pcs Од Врата Летаат Стапици за Aphids, Габа Gnats, Лист Рудари, Бела Муви и Грешки Dual-двострано Леплива Одбор 10*25CM нетоксични

DEN 287.52
Количината на стоката
Тековен

3, специјални материјали, висока вискозност водоотпорен пластика, висока температура не проток, анти-сонце и дожд, издржливи. 2, виси метод : со жица или јаже преку стапица одбор две виси дупки, да бидат фиксни, вертикални виси во стаклена градина.
Повеќе содржини Достапни Pls Посетете ја Нашата Веб Продавница на Aliexpress.8 Инчен
Прво, принципот на превенција и третман : Homoptera aphids, whiteflies, leafhoppers, итн . Четврто, користењето на инструкции : 1, виси одбор време : од seedling да садење период да се користи, за одржување на непрекината употреба да може ефективно да се контролира развојот на штетници. 4, лесен за ракување, Kaifeng дека е, заштеда на време и напор.; Diptera лета, лета, лета и други видови на thrips и други штетници се чувствителни на жолта или сина боја, со силен тренд.
Г-дин Грешка 20 Pcs Отворено Муви Контрола Лепак Стапица Одбор Комарец Летање Aphids whitefly leafhopper Thrips Летаат Одбиете
Двојно Двострано 10*25 CM Водоотпорен
EOC Nontoxic 20pcs !
Еколошки Производи
Големи Димензии :
10 x 25 СМ или 3. Апсењето возрасни ефект е очигледно, можат ефикасно да се намали густината на населението, намалување на лекови, приходи од заштеди значително. Ако вие го контролирате видови и контрола thrips. Второ, употребата на : пластични оранжерии, соларни стаклена градина, овоштарници, градина, цвет во градината, овошје и зеленчук простор за складирање. 3, суспензија позиција : ниски растенија, леплива инсекти треба да биде суспендирана од врвот 15-20 cm од културата може да биде, и со височина на растенијата постојано да се прилагоди на висината на казната.

Детални карактеристики

Штетници Тип:
Змии,Кревет Bugs,Earwigs,Silverfish,Spiders,Centipedes,Moths,Scorpions,Ants,Cockroaches,Termites,Hornets,Crickets,Bats,Bees,Ticks,Beetles,Fleas,Flies,Mosquitoes,Пилула Грешки
Бренд Име:
Г-Дин Бубачка
Број На Модел На:
MrBug Летаат 11

Слични производи