.

.

NEMA23 2Nm 285ozin 3PHASE затворена јамка лесно серво мотор со хибриден диск комплет HBS507+573HBM20-1000 leadshine

NEMA23 2Nm 285ozin 3PHASE затворена јамка лесно серво мотор со хибриден диск комплет HBS507+573HBM20-1000 leadshine

DEN 6528.00
DEN 6202.00
Количината на стоката
Тековен

8 На
97mm
0. Својата голема функција на брз одговор и без лов направи тоа идеални за апликации како што се во врска и гледање системи во кои брзи движења со кратко растојание се потребни и лов ќе биде проблем.
Хибрид Серво Мотор 573 HBM20-1000
Општи Спецификации
exotherm
80 K
Амбиентална операција
Tem : -10+50 0 C; Влажност : 80% MAX
Изолација Ниво
Б
Отпорност На Изолација
100 ohm МИН 500 VDC
го издржат напонот
100 VAC 1min
Вратило Радијална Игра
0. Тоа е комбинација на најдобрите на серво и stepper моторни технологии, и обезбедува уникатни способности и додатоци преку двете, додека на дел од трошоците на серво систем.
Модел
HBS507
Напон
18-48 VDC
Номинална Струја

Контрола На Начин
32-битна DSP Вектор Затворена Јамка
Microstepping
200-51200
Тежина
280g
Фаза
Фаза 2
Апликации
На HBS серија нуди алтернатива за апликации кои бараат високи перформанси и висока сигурност кога серво беше единствениот избор, додека таа и понатаму останува ефективни.
NEMA23 2 Nm 285ozin 3 PHASE затворена јамка лесно серво мотор со хибриден диск комплет HBS507+573 HBM20-1000 leadshine
Хибрид Серво Диск HBS507
Описи
На HBS серија нуди алтернатива за апликации кои бараат високи перформанси и висока сигурност кога серво беше единствениот избор, додека таа и понатаму останува ефективни.075 mm МАКС(над оптоварување 10 N)
Технички Карактеристики
Моторни
Одржување На Вртежен Момент
Номинална Струја (A)
Моторни Должина (mm)
моментот на инерција на роторот
Тежина (кг)
573 HBM20-1000
2 Н.

Детални карактеристики

Тип:
Хибрид
Број На Модел На:
HBS507+573HBM20-1000
сертификација:
CCC,CE
Чекор Агол(степени):
1.2
Одржување На Вртежен Момент:
2Nm
Тековната / Фаза:
5.8 На
Фаза:
3

Слични производи