.

.

20 инчен 60W АТВ Камион трактор Приколка SUV Off road Брод возење led светло Бар

20 инчен 60W АТВ Камион трактор Приколка SUV Off road Брод возење led светло Бар

DEN 2191.68
DEN 1951.00
Количината на стоката
Тековен

20" инчен 60 W АТВ Камион трактор Приколка SUV Off road Брод возење led светло Бар
Спецификација :
Светла Боја : бела (5000-6500k)
LED количина : 12pieces на 5 W КРИ Чипови led диоди=60 W
Осветленост : 5000lm
Производ Големина(L*W*T) : 510*70*56 MM ( 20"инчи )
Материјал : die фрлија алуминиум легура. стаклен капак.
Жица Должина : 15cm
Работен Напон : DC10-30 V
Животниот век : над 30.000 часа.
Функции :
Една негативна и една позитивна жица за да се поврзете 10-30vdc напојување, потоа производот е осветлени веднаш.
Апликации :
LED светло бар за брод,автобус,offraod возило,atv настана,камион,инженеринг возила(багер,treedozer,патот ролери,булдожер,кран и рударски камион итн.),специјално возило(оган мотор,полициски автомобили,спасување возилото,комуникација возило,воена команда возило)мотокар,возови и тенкови.исто така може да се користи за јавни згради,хотели,градини,фази,градски плоштади,градина осветлување,рударството,на отворено билборди' осветлување,отворено пејсажи осветлување,згради и мост пејзаж е осветлување.
Пакет Содржина
1 парче 20inch LED светло бар 60 W
Позитивни Повратни Информации
Продавница со доверба. Ние се стремиме да добиеш позитивен фидбек и совршен резултат на нашите Детални Продавачот Оценка (НСД). Ако било која причина непријатно оставајќи ни совршен резултат, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе направиме се што е во наша моќ за да се обезбеди успешна трансакција.

Детални карактеристики

Wattage:
60W
степен:
60
Тип:
Светлината Бар
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Бренд Име:
Светла Производител
Led Чип Производител:
Кри
Зрак Агол:
место
Температура На Боја:
6500K
Ingress Protection:
IP67
Работна температура:
-45 да 60C
Позиција:
страни
Должина:
10.5 inch
Редови:
Единствен ред
Обликот:
Директно
Led диоди:
12 компјутери 5W кри led чипови
боја:
Бела

Слични производи