.

.

Bluetooth Тастатура За Коцка T12 3G Микс Плус iwork1X Таблет КОМПЈУТЕР Безжична тастатура iwork 10 11 i7 i8 iPlay10 Talk11 Touch Pad Случај

Bluetooth Тастатура За Коцка T12 3G Микс Плус iwork1X Таблет КОМПЈУТЕР Безжична тастатура iwork 10 11 i7 i8 iPlay10 Talk11 Touch

DEN 1197.60
DEN 1138.00
Количината на стоката
Тековен


Touchpad функција.
Пред купување, ве молиме проверете за да се осигурате дека вашиот таблет КОМПЈУТЕР има вграден Bluetooth за да одговара на користење на врската, ако таблет уред нема вграден Bluetooth ве молиме не го купи
За Коцка Таблета
、Може да бидат компатибилни со повеќе од Android 5.1" или поголеми таблета.
Bluetooth Верзија : 3.
Притиснете FN + A за да се префрлите на Андроид системот, Притиснете FN + S за да се префрлите на Windows систем.
Димензија : 258mmx172mm
Дебелина : 6.
Answer : ___________________________ Note : Оваа тастатура е мала еден, тоа се вклопува 8.0
Лесен, компактен, лесен за носење и да се справи.1 инчен таблети многу добро, но тоа исто така може да работи со 10.0 Погоре системи и Windows,, Windows8, Windows10
Безжична Bluetooth тастатура покрие , внесување на текст за статистика, анти земјотрес, Многу издржливи, Случај
Употреба метод: 【1】; отворете Bluetooth тастатура [OFF/ON] отвори за да ON, Моќ осветлува 【2】; во исто време да притиснете на тастатурата [Fn+C] копчето, КАПИ светла ќе трепери 【3】; отворете го вашиот уред (Таблет) за да ја отворите Bluetooth функцијата за пребарување, се најде [Bluetooth 3 тастатура], кликнете на врската 【4】; внесете го кодот за верификација [четири бројки], притиснете [Enter] за да се поврзе успешно, ОК добра Тастатура со кратенки на тастатурата : Fn+ space = префрлување на текст метод на Fn+Ctrl= се враќа дома страница копчето Fn+Победи : тесна врска Fn+F11 : јачина на проширување на Допир глувчето функција не може да се користи Универзална Bluetooth тастатура за Андроид и Прозорец таблети.

Детални карактеристики

Број На Модел На:
за коцка
Стил:
за таблет
Примена:
таблета
Јазик:
Англиски
Оската На Телото Бренд:
00
Бренд Име:
HUWEI
Интерфејс Тип:
Bluetooth
Работата Стил:
Механички
Тастатура Стандард:
Таблета Тастатура
Тип:
Bluetooth Безжична
Полна Големина тастатура:
No
Врвка За Околу Поддршка:
No
Пакет:
No
Поддржува Човечки Инженеринг:
No
Дали да се поддржи plug and play:
No
Механички Тастатура:
No
Времето на пазарот:
Окт-14
Тастатура Стандард:
стандардна тастатура
Имаат мултимедијални копче за функција:
No
Е водоотпорен:
No

Слични производи