.

.

Висок Квалитет на Бесплатен Превозот Прецизност Aneroid Барометар 72mm Дијаметар Круг Dial Trac Отворено Риболов Барометар

Висок Квалитет на Бесплатен Превозот Прецизност Aneroid Барометар 72mm Дијаметар Круг Dial Trac Отворено Риболов Барометар

DEN 680.16
DEN 612.00
Количината на стоката
Тековен

Кога вредноста ќе заврши, го користите страна на светлина на стакло површината на барометар додека покажувачот е точно да се посочи на реалните barometric притисок." Насоката на движење на покажувачот претставува трендот на времето се промени, покажувачот се движи на десно дека времето ќе се сврти за подобро, на покажувачот се движи лево дека времето ќе се претвори лошо. Според воздухот густина, општата област е поделена на низок притисок и висок воздушен притисок, исто како што водата тече од висок кон низок.) : B9100 Мерен опсег : 940 ~ 1070h Pa Резолуција : 1h Pa Точност : +/- 5 h Pa (980 да 1040 h Pa) Производ Големина : приближно 10 x ТА ЗА 3,7 СМ Пред големина : 72mm Назад големина : 55мм Производ Тежина : околу 0. Употребата на барометар Барометар на пред-мелодија, општи барометар е на надморска височина од 400 метри подолу на фабрика за калибрација е добро, поради локацијата на вашиот височина промени и можат да бидат предизвикани од вибрации во транспорт предизвикано од грешка во кодот, На барометар мора да биде претходно прилагоден на следниов начин : Прво, преку локална метеоролошка станица или мрежата, аеродром, во јавните згради биле калибрирани барометар за да се разбере локалните атмосферски притисок, или со постоечки барометар како референтен стандард. Ќе ја прочитате барем еднаш дневно и снимите фреквенција на промени во воздушниот притисок, што е причината зошто повеќе читања секој ден може да се добие точна прогноза за времето. Внимателно се прилагоди на завртката не може да се прилагоди, ако завртка во една насока за да се прилагоди на тесни, да го прилагодите опсегот на крајот пристигна. Ако ние се искачи на врвот на планината, сметаме дека воздухот таму е тенка во однос на морското ниво На барометар ќе биде наведено по ниска barometric притисок поради посно воздух тежина на висока надморска височина.

Детални карактеристики

Макс Мерење На Температурата:
49°C & Под
Моќност Тип:
Никој
Дисплеј Тип:
Аналогни
Бренд Име:
RZ
Стил:
Ѕидот Виси
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Употреба:
Отворено
Број На Модел На:
b9190
Теорија:
Hygrometer

Слични производи