.

.

Термостат KTO 011 Нормално Затворен Стои Станица Температура Контролер Нови R08 Капка брод

Термостат KTO 011 Нормално Затворен Стои Станица Температура Контролер Нови R08 Капка брод

DEN 156.48
Количината на стоката
Тековен

Материјал : Пластични Боја : Како на слики прикажани Модел : KTO011 : Термостат (нормално затворен); Контакт коло прекинувач за регулирање на греалки. Едноставен за монтирање со Високи перформанси префрлување Сензор елемент : Thermostatic bimetal Температура Мерење Способност : 0 ° C-60 ° C Температурна разлика прекинувач : 7 K (± 4 К толеранција) Стил : Стои Станица Контакт тип : Snap-акција контакт за Употреба : Индустриски Работа / температура на Чување -45 до + 80 ° C (-49 на + 176 ° F) Max Префрлување капацитет : 250 VAC, 10 (2) 120 VAC, 15 (2) DC 30 W Врска : Две пол терминал, Nm на максималната затегнување вртежен момент : . 2.5 mm тешко жица & Флексибилни жица (со крајот ferrule) 1.5 mm Собрание : 35mm DIN железнички клип, EN60715 (или за EF Серија 118 излез филтер) Оперативни Влажност / Чување : Max. 90% RH (не-кондензирање) теоретска настава : Температура Контролер се Прикаже : Аналогни Контакт тип : Snap-акција за контакт Тип на заштита : IP20 Големина : 60x33x33mm / 2.36x1.30x1.30 инчен Нема мало пакет Количина : 1 Pc.
Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
'0302

Детални карактеристики

Бренд Име:
Shanwen
Стил:
Стои Станица
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Моќност Тип:
полнач
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Употреба:
Индустриски
Теорија:
температурата контролер
Број На Модел На:
1A80302

Слични производи