.

.

JeaTone 7Висока Резолуција на видео Врата Телефон Спогодба Систем поддршка за отклучување на врата Врата со 1200TVL камера

JeaTone 7Висока Резолуција на видео Врата Телефон Спогодба Систем поддршка за отклучување на врата Врата со 1200TVL камера

DEN 27739.68
DEN 19695.00
Количината на стоката
Тековен


Напојување
Доставени Од Затворен Следење
Материјал
Алуминиум Легура panel
Водоотпорен
IP65
Работа Темп
-40°C +50°C
Инсталација
Површината Монтирани
Одлични Перформанси
♦ 7"TFT Дисплеј, Акрилик Пијано Лак Школка
♦Допир На Копче, Со Складирање
♦Соба в соба Спогодба
♦Вратата Одговарање, Следење И Отклучување
♦Прилагодливи Боја, Светлина и волумен
♦Вградена Меморија Може да зачува 86 Слики, Поддршка Надворешни Max. Ние Не Може Да Гарантира Дека Тоа Може Да Биде Компатибилен Со Другите Бренд Затворен Монитор/Надворешна Камера.32 GB SD Картичка
♦12 Тон На Ѕвонење За Избор
Производ Спецификации-Monitor
Следи & Резолуција
7" TFT LCD, 800*480
Меморија
Вградена Меморија Може да зачува 86 Слики, Поддршка Надворешни Max. Вила Спогодба Систем
. Во Моментов. Поддршка Прилагодување На Времето Помеѓу Заклучување И Отклучување. Поддржува Комуникација Меѓу Затворен Следи И Отворено Камера, Но, Исто Така, Поддржува Комуникација Меѓу Набљудува И Следи. Тоа Исто Така Може Да Работи Добро, Дури И Во Случај На Лоши Временски Услови.
Со Jea Tone 7" Wired Видео Врата Телефонски Систем, Посетителот Може Да Се Користи Повик Панел Повици, Тогаш Користете Внатрешен Мониторинг Отклучување, Следење И Преземање На Слики И За Снимање На Видео.32 GB SD Картичка
Спогодба Кодот
Hands-free Dual-начин на Комуникација
Одложување Повикувајќи Време
120s
Тастатурата
Допир На Копче
Моќност & Потрошувачка
Надворешно Напојување 12 V DC; екранот во Мирување : 3 W; Работни : 5 W
Материјал Акрилик Пијано Лак Школка
Снимање
Слика : Jpeg Формат; Врски, За Да Обезбедат : Avi Формат
Поддршка
2 Повик Панел +4 Затворен Монитор + 2 Аналогни Камера & 2 ПИР
Работа Темп
-10°C +60°C
Инсталација
Површината Монтирани Пакет
4x Затворен Следење
4x Следи Монтажа Плоча
4x Адаптер
20x 200mm 4 Pin Connerctor
5x Gurantee Картичка
5x англиски јазик Прирачник за Корисникот
1x Отворен Повик Panel
1x Повик за Панел Монтажа Плоча
4x 200mm 2 Pin Конектор
5x Завртка Торба
5x Квалификуван Сертификат
1x Дожд Покрие ве Молиме Белешки:
Продолжување Кабел(5m,15 милиони,25m) Не Е Вклучен, Треба Да Го Купите Одделно Според Вашите Потреби.

Детални карактеристики

Сензор Големина(Инчен):
1/3
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
Одговарање На Режимот:
Hands-free
IP Камера Интерфејс:
No
Тип:
Спогодба Систем
Материјал:
Акрилик Пијано Лак школка
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Технологија:
Аналогни
Бренд Име:
JeaTone
Врата:
Yes
Големина:
7 Inch Video Intercom System
Број На Модел На:
P201S1M714B4
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Екран Тип:
боја
моќност:
Надворешна сила DC12V
Водоотпорен:
Yes
Комплет За Конфигурација:
Еден до Четири Видео Doorphone
Резолуција:
1200TVL
Агол На Гледање (°):
68
Камерата:
боја
Контрола На Пристап:
Отклучување на електронски кодот
Зона За Внесување:
ПИР И Камера Поддржано (Не се Вклучени)
моќност:
400mA max.
Видео Јазици:
Англиски, Руски, Француски, Арапски, Шпански,Јапонски
Спогодба режим:
Hands-free двојна комуникација
меморија:
86 слики, поддршка max.32G SD картичка
Разговор Времетраење :
120s
Резолуција:
800(H)*3(RGB)*480(V), 3.7 ММ Леќа Pinhole
јачина:
Прилагодливи Ден/Ноќ
Поддршка:
2 повик панел + 4 затворен монитор+ 2 Аналогни камера & 2 ПИР
Извор На Енергија:
надворешна врата, преку затворен следење
Водоотпорен:
IP65 Алуминиумски Панел
камера сензор:
1/3CMOS, 1200TVL

Слични производи