.

.

2 парчиња IP67 Водоотпорен Воки Токи Retevis RT6 5/3/1W ВОКС FM Радио СОС AlarmDual Бенд VHF UHF Шунка Радио Hf Transceiver

2 парчиња IP67 Водоотпорен Воки Токи Retevis RT6 5/3/1W ВОКС FM Радио СОС AlarmDual Бенд VHF UHF Шунка Радио Hf Transceiver

DEN 5275.20
DEN 3587.00
Количината на стоката
Тековен

5 k Hz) Комерцијални FM радио приемник(65 MHz-108 MHz) Екран осветлување и програмабилни копче одбор вградена LED светилка
Спецификација Општа спецификација
Модел
Retevis RT6
Фреквентен опсег
VHF136-174 MHz+UHF400-520 MHz
Меморија канали
До 128 канали
Моќност
5 W/3 W/1 W(Високо/Средно/Ниско)
Фреквенција чекор
2. Крстот бенд прием/Пренос. Различни се прикаже канал број, Фреквенција, фреквенција на Каналот, Канал, итн. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Со цел да се испорака вашиот пакет брз и прецизен, ве молиме љубезно ни остави телефонски број кога ќе се плати, добредојдена и ценета! 3. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alixpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат. Превозот : 1. Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга.(Rx/Tx/Екранот Во Мирување)
Режим на работа
Симплекс или полу-дуплекс
Димензија(L x W x D)
5. Враќање : 1.4 V/1800m AH
Должност циклус
0. Висока моќност/среден/низок(5 W/3 W/1 W)избор. Aliexpress прифати Зачувам/ Кредитна картичка/ Трансфер/ Western Union/webmoney/ TT / Qiwi паричникот /Boleto! 2.2 µV(12d B SINAD)
Интер модулација
60d B
Аудио излез
1 W
Лажни Зрачење
>=65d B
Потрошувачка во приемник
380m A
Пакетот Вклучува : 2 x Retevis RT6 Преносни Радио 2 x Водоотпорен Li-ion батерија pack 2 x ЕУ Адаптер 2 x Полначот 2 x Спојувалка за каиш 2 x Антена 2 x Прашка 2 x Водоотпорен слушалка 2 x англиски Use manual
Плаќање : 1. За било размена или враќање на средствата, ние треба производот мора да биде во оригинална состојба, вклучително и на кутија, и сите додатоци.

Детални карактеристики

Фреквентен Опсег:
136-174MHz+400-520MHz
Разговор Опсег:
3-5 км
Складирање Канал:
128
Бренд Име:
RETEVIS
Максимален Домет:
3km-5км
Димензии:
133x65x42mm
Is_Display:
Yes
Тип:
Двонасочна Радио
Број На Модел На:
Retevis RT6
Воки Токи Тип:
Преносни
Материјал:
ABS+PC
Токи-токи :
одиме разговор
Капацитетот На Батеријата:
1800 mAh Li-ion батерија
Водоотпорен Анти-прашина Ниво:
IP67
Итни СОС звук и светло за аларм:
LED Светилка

Слични производи