.

.

НОВ Дистрибутер ЗА FITMazda MX-3 MX-6 626 Xedos9 1.8 L 2.0 2.5 L L L4 KF34-18-200A T0T57271 1993-2002

НОВ Дистрибутер ЗА FITMazda MX-3 MX-6 626 Xedos9 1.8 L 2.0 2.5 L L L4 KF34-18-200A T0T57271 1993-2002

DEN 6144.00
Количината на стоката
Тековен


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
НОВ Дистрибутер ЗА FITMazda MX-3 MX-6 626 Xedos9 1.8 L 2.0 2.5 L L L4 KF34-18-200 A T0 T57271 1993-2002

Детални карактеристики

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Специјални Функции:
Дистрибутер
Објектот Должина:
20cm
Објектот Тежина:
1.5kg
Објектот Висина:
20cm
Објектот Дијаметар:
15cm
Тип На Објект:
Вози Елементи
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Бренд Име:
EAPENERGY
Објектот Ширина:
15cm
Име На Модел:
KF34-18-200A T0T57271
Година:
1993-2002
Зафатнина:
1800cc 2500cc
Дистрибутер:
Дистрибутер

Слични производи