.

.

MZG SVVBN1010H11 8*8 10*10 S Тип Струг Toolholder VNMG Внесува Струг Обработка Машина Бар CNC Надворешни Вртење Алатка за Носителите

MZG SVVBN1010H11 8*8 10*10 S Тип Струг Toolholder VNMG Внесува Струг Обработка Машина Бар CNC Надворешни Вртење Алатка за Носителите

DEN 720.00
DEN 576.00
Количината на стоката
Тековен


Countermeasures : ве Молиме да користите безбедност објект, како што се безбедноста очила и заштитни ракавици
Ве молиме да го користите во опсегот на нашите препорачува сечење состојба.MZG SVVBN1010 H11 8*8 10*10 S Тип Здодевни Toolholder VNMG Внесува Струг Обработка Машина Бар CNC Надворешни Вртење Алатка за Сопствениците 1. Заврши површина ќе биде виножито боја.) PCD : погоден за леано железо обработка
5.MZG Волфрам Карбид Внесува Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе.Општи Сечење Алатки
Претпазливост за користење на алатки за сечење
Precariousness : Директен допир на остар сечење на работ може да предизвика повреда.MZG Вртење Алатка Производ Фото
3. Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина.
Countermeasures : ве Молиме не работат околу Опасен зоната, во која има некои можноста за пожар или експлозија. Директен допир на алатки и материјали за кратко време по сечење може да предизвика изгори. Исто така, како дел од вашата безбедност образование,ве молиме бидете сигурни да се запознаат сите на вашиот вистински оператори со содржина на ова упатство. Различни апликации за сечење на обоени метали и неметали. ZC2501 ZC2502 : погоден за ниска брзина обработка на челик дел ZC2511 ZC2512 : погоден за висока брзина на обработка на челик дел ZK3511 S : погоден за hihg брзина на обработка на леано железо дел 2.(огледало-како заврши површината не ќе се добие кога еден кристално дијамант е користен.
Precariousness : Злоупотреба или несоодветни работни услови може да предизвика алатка кршење или дисперзија на скршени парчиња. Намалена работ start-up овозможува висока прецизност сечење. Постигнување на подобри обработка на ефикасноста во областа на широк спектар на челик/кастинг Делови обработка. Стабилна сечење е постигнато поради супериорна цврстина и пукнатина корозија.MZG Вртење Алатка Параметар
MZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.

Детални карактеристики

Месо тело дијаметар:
SVVBN2020K16, SVVBN2020K11, SVVBN2525M11, SVVBN0808H11, SVVBN1010H11, SVVBN1212H11, SVVBN1616H16, SVVBN1616H11
Бренд Име:
MZG
Тврдост:
HRC45-49
Употреба:
Надворешни Вртење Алатка
Број На Модел На:
SVVBN0808H11
Материјал:
Алатка челик

Слични производи