.

.

36V 10AH Li-ion Батерија наплаќа батеријата за електрични велосипеди,електрични скутери,36V Моќ банка

36V 10AH Li-ion Батерија наплаќа батеријата за електрични велосипеди,електрични скутери,36V Моќ банка

DEN 27414.72
Количината на стоката
Тековен

Висок квалитет 36 V 10 AH Li-ion батерија за електрични велосипеди,електрични скутери ( ETWOW) ,36 V извор на Енергија ве Молиме оставете порака за вашата батерија големина и приклучок(А,Б,Ц..H) во вашата нарачка,или ние ќе ги испрати стандардна батерија (340*72/70*40mm) и приклучок "Е",ви благодарам многу!! Други батеријата големина : 36 V (400*68*38 MM) 36 V (420*68*38 MM) 36 V (350*75*38 MM) 36 V (275*70*60 MM) 36 V (190*73*68 MM) 36 V (190*92*68 MM) 36 V (250*92*68 MM) Ако не постојат големина,ве молиме контактирајте со нас,ние може да го прилагодите вашиот големина во нашата фабрика.Ви благодариме. Производот Се Покаже

Детални карактеристики

боја:
36v 10ah
Број На Модел На:
36v
Поставете Тип:
Полначот Поставува
Батеријата Број:
1 Парче
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
SJZPFTC
Тип:
Li-Ion
Номиналниот Капацитет:
10ah
Големина:
340*72*40mm
Стандарден Напон:
36v
Тежина:
About 2 KG
Циклус на животот:
3-6 години(повеќе од 1200 пати)
Користат За:
Електрични велосипеди,електрични скутери,сите 36v опрема
Температурата На Работа:
-40 ~ +65 степен
12 Заштита (BMS):
Overcharge,overdischarge,overcurrents,кратко надвор, итн.
Издржливост:
За 30KM-70KM
полнач:
Слободен(100V-240V,2AH)
Школка Материјал:
ABS+водоотпорен
Материјал:
5C, INR 18650

Слични производи