.

.

2 парчиња Нови GY68 BMP180 температура притисок сензор модул наместо BMP085

2 парчиња Нови GY68 BMP180 температура притисок сензор модул наместо BMP085

DEN 224.16
Количината на стоката
Тековен


BMP180 Е висока Прецизност Притисок сензор, мала големина, ниска потрошувачка на енергија, и може да се користи на мобилни уреди Своите одлични перформанси, апсолутна Прецизност Минимум стигнат до 0.03 h Pa И многу ниска потрошувачка на енергија, само 3µA BMP180 Користење на моќни 8-пински Керамички Leadless чип капацитет на носивост ( LCC ) Ултра тенок пакет, можете да I2 C Автобус се поврзува директно со голем број на микропроцесори Главни карактеристики : Притисок опсег : 300~1100h Pa (Кота 9000 Тука метри ~-500 Тука метри) Напојување напонот : 1.8 V~3.6 V ( VDDA ), 1.62 V~3.6 V ( VDDD ) LCC8 Пакет : lead-free керамички пакет ( LCC ) Големина : 3.6mmx3.8x0.93mm Ниско потрошувачка на енергија : 5µA Во стандарден режим Висока Прецизност Ниска потрошувачка на енергија во режим на резолуција од 0.06 h Pa ( 0.5 Тука метри) Висока линеарноста на владата во резолуција од 0.03 h Pa ( 0.25 Тука метри) Со температура излез I2 C Интерфејс Температурна компензација Lead-free, во согласност со Ro HS Спецификации MSL 1 време на Одговор : 7.5 ms Режим на струја : 0.1 µA Нема надворешни часовник коло Типични апликации : Прецизни GPS навигација (претпоставка, мост тестирање, итн) Внатрешна и надворешна навигација за Слободно, спорт и здравје следење на Временската прогноза Вертикална брзина индикатор (роуз / Тоне брзина

Детални карактеристики

Бренд Име:
WEMS
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Компатибилен:
Конзола За Игри

Слични производи