.

.

Собрани MX40 2-канали моќност засилувач одбор DIY AMP одбор

Собрани MX40 2-канали моќност засилувач одбор DIY AMP одбор

DEN 864.00
Количината на стоката
Тековен


Напон спектар :
DC Мин> = + -12 V.
DC Max
Напонски трансформатор не може да надмине AC24-0-24 V
Излезна моќност : 50 W 8 R.
100 W 4 R.
Нарушување thd
SNR > 99 DB
добивка Добивка = 34
Текст чувствителност на ум 1 V. Излезна моќност 50 W 8 R
PCB Големина : 52 * од 60 ММ, не вклучувајќи моќ транзисторски
Answer : ___________________________ Note : ова е собрани одбор,имаме тестирани добро.
Пакетот вклучува : Собрани MX40 2-канали моќност засилувач одбор DIY AMP одбор x 1 ( 2-канали )

Детални карактеристики

Максимална Моќност По Канал:
50W
Бренд Име:
SENGTERBELLE
Канали:
2 (2.0)
Пакет:
No

Слични производи