.

.

Голема Продажба Промоција за Led Производство Машина TVM802B со 46 задолжени за хранење телиња и камера како Божиќ наскоро

Голема Продажба Промоција за Led Производство Машина TVM802B со 46 задолжени за хранење телиња и камера како Божиќ наскоро

DEN 206400.00
Количината на стоката
Тековен

4 вшмукување млазницата е најголем . Г : 55kg Пакување големина 0.
(На фидер може да се направи на условот на купувачи.PCB место зона
Место на PCB тука додека SMT обработка.За исклучување на вакуум пумпа
Со 2 вградени во увезената го исклучите вакуум пумпа и удар воздушна пумпа.
Ефект Дијаграм :
Видео Линк :
https : //www.Спецификација и Инсталација на Вшмукување Млазници
Оваа опрема усвојува doubleend дизајн, и вшмукување глави се опремени со
различни видови на вшмукување млазници.QFN/BGA
Компоненти снабдување конфигурација
Лента реално,најголемиот дел пакет(IC)
Лента ширина
8мм, 12mm, 16mm
Задолжени за хранење телиња
46
Машина димензија
L980*W655*H330mm
Визуелно камерата
2 HD CCD Камера
Визуелен систем(долу)
Automatic го признае fiducial марка
Визуелен систем(до)
Automatic го признае компоненти и прилагодување
Вакуум пумпа за квалитет
3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)
Напојување
AC220 V или AC110 V
Моќност
150 W Тежина G.Рок на плаќање : T/T,Western Union,Paypal 2.025 mm
Применливи компоненти
0402,0606,0805,sop8 .

Детални карактеристики

Број На Модел На:
TVM802B
Применливи PCB:
20mm*20mm--330mm*270mm
Веб-сајт:
www.zjyingxing.com
Задолжени за хранење телиња:
46
Напојување:
220 V, 50 hz(Конвертибилна да 110V)
Применливи Компонента:
0402-5050, Соп, Qfn
Manufactory:
Yes
Xy Оска Движат Во Опсег:
425*500mm
Просечна Работна Сила:
150w
Работни видео:
https
Верзија На Софтвер:
Англиски

Слични производи